date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کشتی قهرمانی جهان - مجارستان؛ سومین برنز تیم ملی کشتی آزاد به نام کریمی ثبت شد

کشتی قهرمانی جهان - مجارستان؛ سومین برنز تیم ملی کشتی آزاد به نام کریمی ثبت شد
دسته خبری: ورزش|کشتی

علیرضا کریمی آزادکار وزن 92 کیلوگرم ایران در دیدار رده‌بندی در رقابت‌های قهرمانی جهان با پیروزی مقابل حریف گرجستانی سومین مدال برنز ایران را کسب کرد.

ایران اکونومیست - کشتی قهرمانی جهان - مجارستان؛ سومین برنز تیم ملی کشتی آزاد به نام کریمی ثبت شد
به گزارش ایران اکونومیست؛  رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوک شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
علیرضا کریمی دوشنبه در دیدار رده بندی وزن 92 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل «داتو مارساگیشویلی» دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن از گرجستان با نتیجه 12 بر یک به پیروزی رسید و به مدال برنز رسید. کریمی در پیکارهای جهانی سال 2015 در آمریکا نیز مدال برنز گرفته بود.
کریمی یکشنبه در دیدارهای مقدماتی این وزن در دور نخست مبارزه های وزن 92 کیلوگرم ابتدا با نتیجه 10 بر صفر «ریکاردو بائز» از آرژانتین را شکست داد. این آزادکار کرجی تیم ملی در دور دوم موفق شد «شریف شریف اف» کشتی گیر کهنه کار جمهوری آذربایجان و دارنده مدال طلای المپیک و جهان را با نتیجه هفت بر صفر از پیش رو بردارد.
کریمی در این مرحله نیز با پیروزی مقتدرانه 12 بر یک برابر «باتیربک چاکولوف» از روسیه به نیمه نهایی راه یافت.
دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی در دیدار نیمه نهایی مقابل جی دن کاکس دارنده مدال برنز جهان و المپیک از آمریکا با حساب 5 بر 2 شکست خورد و نتوانست به فینال راه یابد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران پیش از این دو مدال برنز توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در وزن های 86 و 125 کیلوگرم کسب کرد و محمد باقر یخکشی و عزت الله اکبری در وزن های 61 و 79 کیلوگرم پنجم شدند.
مجتبی گلیج، یونس امامی، رضا اطری، امیرحسین مقصودی و مصطفی حسین خانی 5 آزاد کار حذف شده از مسابقات جهانی هستند.
به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران بدون کسب مدال طلا و حتی بدون داشتن وداع تلخی همچون سال گذشته با پیکارهای کشتی قهرمانی جهان داشت.
تصویرها
کشتی قهرمانی جهان - مجارستان؛ سومین برنز تیم ملی کشتی آزاد به نام کریمی ثبت شد
نمایش موجودیت‌ها