date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۶:۰۰ ب.ظ

جام ملت‌های آسیا 2019/ رقابت برای تصاحب 9 سهمیه باقیمانده

جام ملت‌های آسیا 2019/ رقابت برای تصاحب 9 سهمیه باقیمانده
دسته خبری: ورزش|هندبال

هفته پنجم رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2019 روز سه‌شنبه در مناطق مختلف قاره کهن برگزار می‌شود و تیم‌ها برای کسب 9 سهمیه باقیمانده در شش گروه رقابت می‌کنند.

ایران اکونومیست - جام ملت‌های آسیا 2019/ رقابت برای تصاحب 9 سهمیه باقیمانده
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از تارنمای ای اف سی، سومین مرحله از رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا 2019 در حالی پیگیری می شود که تیم های هند، عمان و فلسطین در دور قبل مسابقات در ماه اکتبر صعود خود را قطعی کردند.
پیشتر 12 تیم در مرحله دوم به جام ملت های آسیا صعود کرده بودند. این 12 تیم شامل تیم های امارات متحده عربی (میزبان جام)، ایران، عربستان سعودی، استرالیا، قطر، ژاپن، تایلند، کره جنوبی، ازبکستان، عراق، سوریه و چین هستند.
جام ملت های آسیا 2019 برای نخستین بار با حضور 24 تیم به میزبانی امارات متحده عربی برگزار می شود.
در مرحله سوم رقابت های مقدماتی 12 تیم دیگر صعود خود را قطعی می کنند. رقابت ها در شش گروه چهار تیمی پیگیری می شود. دو تیم اول هر گروه صعود می کنند.
 
برنامه های امروز سه شنبه در هفته پنجم رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا 2019
گروه ای
ماکائو - قرقیزستان
هند - میانمار
در این گروه هند با 12 امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرده است. قرقیزستان و میانمار هر کدام با 4 امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم ایستاده اند.
 
گروه بی
هنگ کنگ - لبنان
در این گروه لبنان با 10 امتیاز در صدر قرار دارد. کره شمالی با 8 و هنگ کنگ با 5 امتیاز به ترتیب در رده های دوم و سوم ایستاده اند. کره شمالی در دیدار روز دوشنبه مقابل مالزی با نتیجه چهار بر یک به برتری رسید و جایگاه خود را در رده دوم گروه تحکیم بخشید.
 
گروه سی
کامبوج - اردن
ویتنام- افغانستان
در گروه سی اردن و ویتنام هر کدام با 8 امتیاز به ترتیب در جایگاه اول و دوم ایستاده اند. کامبوج با 3 و افغانستان با 2 امتیاز دو رده آخر را در اختیار دارند.
 
گروه دی
بوتان- عمان
فلسطین - مالدیو
در این گروه فلسطین با 12 و عمان با 9 امتیاز به عنوان دو تیم برتر گروه صعود کرده اند و دیدارهای این گروه تشریفاتی محسوب می شود. مالدیو با 3 و بوتان بدون امتیاز در رده های بعدی قرار دارند.
 
گروه یی
سنگاپور - بحرین
ترکمنستان - چین تایپه
بحرین و ترکمنستان در این گروه هر کدام با 7 امتیاز به ترتیب در جایگاه اول و دوم حضور دارند. چین تایپه با 6 و سنگاپور با 2 امتیاز در رده های سوم و چهارم ایستاده اند. بحرین و ترکمنستان در صورت برتری در دیدارهای خود به تورنمنت امارات صعود می کنند.
 
گروه اف
نپال - فیلیپین
تاجیکستان - یمن
در این گروه فیلیپین با 8 امتیاز صدرنشین است. یمن و تاجیکستان هر کدام با شش امتیاز به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار دارند.
تصویرها
جام ملت‌های آسیا 2019/ رقابت برای تصاحب 9 سهمیه باقیمانده
نمایش موجودیت‌ها