date_range شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

جام جهانی 2018؛ 80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب

جام جهانی 2018؛ 80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب
دسته خبری: ورزش|فوتبال

شعار تیم ملی فوتبال در جام جهانی فوتبال، بدون تردید بیانگر همدلی، همبستگی، انسجام، اتحاد و قدرت بالای ایستادگی ایرانیان برابر تمامی مشکلات و حاکی از امید آنها به راه خود است.

ایران اکونومیست - جام جهانی 2018؛ 80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب
به گزارش ایران اکونومیست؛ فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) قبل از آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه از 32 تیم حاضر در مرحله نهایی خواست تا سه شعار را برای تیم خود انتخاب کنند تا از بین آنها و با رای هواداران یک شعار برای تیم ملی انتخاب شود.
هواداران تیم ملی فوتبال ایران نیز از بین سه شعار پیشنهاد شده «80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب»؛ «همه ایرانی‌ها برای تیم ملی» و «همه برای تیم ملی»، بیشترین رای را به شعار «80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب» دادند.
پدیده فوتبال در ایران مصداق بارز این شعار است زیرا که 80 میلیون قلب ایرانی، پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ پای پخش زنده مسابقات تیم ملی نشسته و با پیروزی های آن شاد شده و در زمان شکست تلاش می کنند تا از آن، پلی برای پیروزی بسازند.
هرگاه که تیم ملی موفقیت های بزرگی بدست آورده مانند صعود اخیرش به جام جهانی، سیل جمعیت خیابان های سراسر کشور را فرا گرفته و غریو شادی و شعف تا پاسی از شب ادامه داشته است.
شاید در بین تمامی روزهای تاریخ ایران؛ کمتر روزی را بتوان از نظر شادی عمومی و سراسری با پیروزی برابر استرالیا و صعود به جام جهانی 1998 فرانسه مقایسه کرد. همچنین در آن دوره طلایی فوتبال ایران، تیم ملی در جام جهانی اولین پیروزی خود را برابر آمریکا بدست آورد که آن پیروزی نیز نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای به ویژه اسلامی جشن گرفته شد.
در جام جهانی روسیه نیز ایران تیمی ایده آل و هماهنگ و بازیکنانی ارزشمند که ترکیبی از جوانی و تجربه هستند را در اختیار دارد و بی هیچ تردیدی شایستگی حضور در مرحله حذفی را دارد. ایران یک سرمربی کارکشته و در تراز بین المللی را در اختیار دارد و کادر فنی ایران نیز از همیشه ایده آل تر است.
تیم ایران در این دوره فرصت بازی برابر دو تیم برتر جهان یعنی اسپانیا یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جام جهانی و همچنین پرتقال قهرمان یوفا را دارد. اسپانیا و پرتقال ترکیبی از بازیکنان کهکشانی را در اختیار دارند و این فرصت در اختیار بازیکنان ایرانی قرار گرفته تا استعداد ناب خود را برابر میلیاردها جفت چشمی که قرار است این مسابقات را به طور زنده تماشا کنند، به نمایش بگذارند.
تیم ملی نماد همه ایران است؛ تیم ملی متعلق به هیچ فرد و جناحی نیست و تیم های حریف نه با یک تیم بلکه با 80 میلیون ایرانی باید رقابت کنند. قلب 80 میلیون ایرانی برای تیم ملی می تپد و تمام ایران به بازی درخشان، عزتمندانه، مقتدرانه و جوانمردانه بازیکنان امید دارند.
بدون تردید 11 مرد ترکیب اصلی و سایر بازیکنانی که بر روی نیمکت نشسته اند نیز از تمام توان و استعداد خود بهره خواهند گرفت تا بار دیگر شادی و امید را برای 80 میلیون قلبی که برای آنها می تپد به ارمغان آورند.
تصویرها
جام جهانی 2018؛ 80 میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب
نمایش موجودیت‌ها