date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس فدراسیون شطرنج: جوانی برگ برنده قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا است

رئیس فدراسیون شطرنج: جوانی برگ برنده قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا است
دسته خبری: ورزش|هاکی

رئیس فدراسیون شطرنج درباره پیش‌بینی نتایج شطرنج جام ملت‌های آسیا در ایران گفت: هرچند تیم‌های قدرتمندی مانند چین و هند با نفرات اصلی در این دوره حضور دارند اما فاکتورهایی مانند میزبانی مسابقات و جوانی تیم، شانس قهرمانی کشورمان را افزایش داده است.

ایران اکونومیست - رئیس فدراسیون شطرنج: جوانی برگ برنده قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا است
به گزارش ایران اکونومیست؛  «مهرداد پهلوان زاده» روز جمعه در زمینه برخی از گلایه های رسانه ای از نبود تبلیغات در شهر همدان  اظهار داشت: همدان در زمینه برگزاری رقابت های شطرنج شهری بی تجربه محسوب نمی شود بلکه این شهر در گذشته چند دوره میزبان مسابقات شطرنج اوپن «ابن سینا» بود که مسابقات معتبر و جهانی محسوب می شود. این شهر ظرفیت برگزاری تورنمنت معتبری مانند شطرنج جام ملت های آسیا را دارد و بدون شک به نحو احسن میزبانی این مسابقات را هم به پایان خواهد برد.
پهلوان زاده در ادامه تصریح کرد: افزون بر تجربه بین المللی این شهر، مسوول کمیته داوران مسابقات نیز از استان همدان است و با توجه به تجربه بین المللی وی، روند برگزاری مسابقات به خوبی پیش خواهد رفت.
رییس فدراسیون شطرنج در زمینه پیش بینی نتایج مسابقات گفت: احتمال قهرمانی ما در این مسابقات کم است چون تیم ملی شطرنج چین که تیم دوم جهان محسوب می شود با نفرات اصلی شرکت خواهد کرد و تیم هند نیز از قدرت های اول این قاره به شمار می رود. با این حال تیم ایران با فاکتور جوانی و میزبانی، شانس عنوان قهرمانی در این بازی ها را داد و ما تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.
او در باره احتمال شرکت تیم سوم بانوان و مردان ایران در این مسابقات اظهار داشت: با توجه به اینکه از لحاظ تیمی برای مسابقات باید تعداد تیم ها زوج باشد احتمال شرکت تیم سوم ایران در این دوره از مسابقات وجود دارد و کمیته فنی شطرنج نیز برای این امر تدابیر لازم را در نظر گرفته است. اما نمی توانیم به طور یقین اعلام کنیم که تیم سوم ایران در این مسابقات شرکت می کند.
مهرداد پهلوان زاده در پایان افزود: با توجه به آنکه تیم قهرمان این دوره از مسابقات به صورت مستقیم راهی مسابقات جهانی شطرنج می شود تیم ها با تمام نفرات در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
مسابقات شطرنج تیمی جام ملت های آسیا از چهارم تا 10 مرداد ماه در شهر همدان برگزار می شود و ایران با دو تیم در بخش آقایان و دو تیم در بخش بانوان در این دوره از مسابقات حضور دارد.
تصویرها
رئیس فدراسیون شطرنج: جوانی برگ برنده قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا است
نمایش موجودیت‌ها