date_range چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۵۹:۰۰ ب.ظ

اسبقیان: ایران بهترین میزبانی را در تاریخ کشتی داشته است

اسبقیان: ایران بهترین میزبانی را در تاریخ کشتی داشته است
دسته خبری: ورزش|کشتی

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان با رد شایعه آماده نبودن سالن برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی تصریح کرد: ایران بهترین میزبانی‌ها را در تاریخ کشتی داشته و هیچ مشکی در برگزاری این جام در اهواز نیست.

ایران اکونومیست - اسبقیان: ایران بهترین میزبانی را در تاریخ کشتی داشته است
به گزارش ایران اکونومیست؛   شروین اسبقیان  گفت: ایران بهترین میزبانی ها را در تاریخ کشتی داشته که همواره مورد تائید اتحادیه جهانی کشتی بوده و هست. اکنون خوزستان آماده میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی است و در تماسی با مدیر کل این استان هیچ گزارشی درباره آماده نبودن سالن رقابت ها عنوان نشد.
محمد ابراهیم مظهری معاون عمرانی دانشگاه شهید چمران در اظهاراتی گفته است که آماده سازی این سالن برای جام جهانی کشتی فرنگی در این زمان کوتاه شدنی نیست؛ زیرا بودجه ای دراین زمینه درنظر گرفته نشده است که اسبقیان این موضوع را تکذیب کرد.
اسبقیان بر عزم راسخ مسئولان ورزش کشور برای باز پس گیری این میزبانی تاکید و اظهار کرد: این مساله حاکمیتی ، حکومتی و اقتدار نظام است که باتلاش وزارت ورزش ،کمیته ملی المپیک و فدراسیون کشتی این میزبانی پس گرفته می شود .
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی ادامه داد: وزارت ورزش وجوانان همواره بیشترین توجه خود را به این رشته ورزشی معطوف کرده است و تصمیمات حاکم بر مدیریت ورزش کشور برپایه عقلانیت و منطق اتخاذ می شود .
اسبقیان درباره اینکه آیا رسول خادم برای بازپس گیری میزبانی نامه ای را به اتحادیه جهانی ارسال خواهد کرد، گفت: با شناختی که از خادم دارم ، این نامه را به اتحادیه جهانی ارسال خواهد کرد. زیرا وی از دلسوزان و زحمت کشان کشتی ایران است که همواره دلش برای این رشته می تپد.
وی اضافه کرد: رسول خادم همچنان بر امور فدراسیون نظارت دارد و در روزهای اخیر هم حکم رئیس هیات کشتی استان فارس از سوی وی صادر شده است .
اتحادیه جهانی کشتی روز گذشته (سه شنبه) با ارسال نامه ای به فدراسیون ایران میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2018 را از کشورمان گرفت.
فدراسیون کشتی هم در واکنش به این نامه با توجه به اعلام قبلی ایران مبنی بر این که چنانچه امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در زمان پیشنهادی از سوی فدراسیون نباشد ایران هم در جام جهانی کشتی آزاد شرکت نمی کند، از حضور در این مسابقات انصراف داد.
کشورهای اروپایی به علت همزمانی جام جهانی کشتی فرنگی در 30 فروردین ماه با قهرمانی اروپا که 10 تا 16 اردیبهشت ماه 97 در داغستان روسیه برگزار می شود، تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی را به آذر ماه سال آینده خواستار شده بودند که این درخواست از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای فدراسیون کشتی ایران ارسال شد.
فدراسیون کشتی ایران در پی این درخواست با ارائه پیشنهادی اعلام کرده بود که رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی به جای 30 فروردین، 22 یا 23 فروردین ماه برگزار شود تا دغدغه کشورهای اروپایی نیز رفع شود، اما این درخواست نیز با مخالفت اتحادیه جهانی روبه رو شد.
**فدراسیون های ورزشی تا پایان سال مالی شارژ می شوند
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های وزارت ورزش و جوانان درباره آخرین تخصیص اعتبارات بودجه سال 96 به فدراسیون های ورزشی گفت: با آخرین تخصیصی که چندی پیش به حساب فدراسیون ها واریز شد میزان اعتبارات به مرز 77درصد رسید و تا پایان سال مالی( آخر فروردین ماه97) به 90درصد افزایش می یابد.
تصویرها
اسبقیان: ایران بهترین میزبانی را در تاریخ کشتی داشته است
نمایش موجودیت‌ها