date_range شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آغاز ضعیف کاراته‌کاهای ایران در لیگ جهانی آلمان

آغاز ضعیف کاراته‌کاهای ایران در لیگ جهانی آلمان
دسته خبری: ورزش|کاراته

کاراته‌کاهای ایران شروع مناسبی در چهارمین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی این رشته در سال 2018 نداشتند.

ایران اکونومیست - آغاز ضعیف کاراته‌کاهای ایران در لیگ جهانی آلمان
به گزارش ایران اکونومیست؛ ششمین مرحله لیگ جهانی کاراته در سال 2018 از جمعه به میزبانی آلمان و در شهر «برلین» آغاز شد و تا عصر یکشنبه ادامه می یابد. در این رقابت ها 763 کاراته کا از 72 کشور حضور دارند.
تیم ایران در 2 بخش مردان و زنان در این رویداد حضور یافته است تا کاراته کاهای کشورمان بتوانند امتیازات خود را برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک 2020 افزایش دهند.
***نتایج نمایندگان ایران در روز نخست بدین شرح است:
**کاتای انفرادی بانوان/
*«نگین باقری» در همان دور نخست برابر «گریس لائو» از هنگ کنگ با حساب 3 بر 2 شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. این برای چندمین بار در یکسال اخیر است که «باقری» از کسب موفقیت در رویدادهای بین المللی، بازمی ماند.
در این بخش «کیو شیمیزو» از ژاپن و «ساندرا سانچز» از اسپانیا به فینال راه یافتند.

**کومیته انفرادی بانوان/
*وزن منهای 55 کیلوگرم:
*«طراوت خاکسار» در گام نخست « امیل توی» قهرمان سال 2016 جهان از فرانسه را 5 بر 4 شکست داد، اما مقابل «کارلا بورکیت» دارنده طلای امیدهای اروپا از انگلیس سه بر یک شکست خورد و حذف شد.

**کومیته انفرادی مردان/
*وزن منهای 60 کیلوگرم:
*«امیر مهدی زاده» در ابتدا «جیوانی مارتینز» از ونزوئلا را 2 بر صفر شکست داد و سپس برابر « دانیلو گراسه» از ایتالیا قرار گرفت که پس از تساوی در وقت قانونی با رای داوران برنده شد.
قهرمان جهان در نیمه نهایی برابر «یوگو کوزاکی» دارنده مدال طلای جوانان و امیدهای جهان از ژاپن با حساب 3 بر 4 مغلوب شد و از رسیدن به فینال بازماند.
با این اوصاف مهدی زاده روز یکشنبه برای کسب مدال برنز روی تاتامی می رود.
*«مجید حسن نیا» ابتدا «آندراس کیس» دارنده مدال برنز امیدهای اروپا از مجارستان را یک بر صفر شکست داد و سپس برابر «اری صمدان» قهرمان امیدهای اروپا از ترکیه با همین نتیجه به پیروزی رسید.
حسن نیا که چندی پیش مدال طلای قهرمانی آسیا را از آن خود کرد در ادامه «گونزالز لاوین» از شیلی را در مبارزه تماشایی 6 بر 5 مغلوب کرد.
وی در یک چهارم نهایی با «فردوسی فرض علی اوف» دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان روبرو شد که پس از تساوی در وقت قانونی با رای داوران بازنده شد.
در ادامه نماینده جمهوری آذربایجان برابر رقیبی از ایتالیا شکست خورد و فینالیست نشد تا حسن نیا با وجود شایستگی از حضور در جدول شانس مجدد، بازبماند.

**وزن منهای 67 کیلوگرم:
*«سعید احمدی» ابتدا «رفیض حسن اف» نماینده عنوان دار جمهوری آذربایجان را سه بر صفر برد و در ادامه نتیجه را 8 بر 5 به «ماریو هوجیک» از مونته نگرو واگذار کرد و به کار خود پایان داد.
«هامون درفشی پور» ابتدا « فرانچسکو داونفریو» از ایتالیا را پس از تساوی 2 بر 2 در وقت قانونی، با رای داوران شکست داد و در ادامه برابر «استفان استیماک» از کرواسی 2 بر صفر شکست خورد و حذف شد.
*وزن منهای 75 کیلوگرم:
*«علی اصغر آسیابری» در دور نخست پس از تساوی برابر «جولین کافارو» از فرانسه با رای داوران بازنده شد.
از دقایقی دیگر و در وزن منهای 75 کیلوگرم «بهمن عسگری» به عنوان آخرین نمایندگان روز نخست کشورمان به میدان می رود.
فردا (یکشنبه) «ذبیح الله پورشیب»، «سجاد گنج زاده»، «سامان حیدری»، «مهدی خدابخشی» و «حمیده عباسعلی» در کومیته انفرادی به مصاف حریفان می روند.
مبارزات رده بندی و فینال اوزان مختلف نیز، یکشنبه برگزار خواهد شد.
تصویرها
آغاز ضعیف کاراته‌کاهای ایران در لیگ جهانی آلمان
نمایش موجودیت‌ها