date_range یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۵:۰۰ ب.ظ

روزشمار جام ملت‌های آسیا رونمایی شد

روزشمار جام ملت‌های آسیا رونمایی شد
دسته خبری: ورزش|فوتبال

کنفدارسیون فوتبال آسیا از روزشمار 100 روز تا آغاز جام ملت‌های آسیا در سال 2019 امارات با حضوردبیرکل این نهاد و مسئولان کمیته برگزاری رقابت‌ها رونمایی کرد.

ایران اکونومیست - روزشمار جام ملت‌های آسیا رونمایی شد
به گزارش ایران اکونومیست؛ در مراسمی که با حضور «داتو ویندسور جان» دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در شهرابوظبی برگزار شد، از تابلوی روزشمار که نشان دهنده آمادگی کشور امارات متحده عربی برای میزبانی مسابقات است، رونمایی شد.
دبیرکل AFC ضمن قدردانی از کمیته برگزاری مسابقات در این مراسم گفت: اطمینان دارم برگزاری مسابقات که برای نخستین بار با حضور 24 تیم انجام می شود، یک دوره استثنایی رقم خواهد زد. البته اهمیت این دوره از مسابقات تنها به دلیل افزایش تعداد تیم ها نیست، بلکه بازتاب گسترده آن در جهان است.
وی گفت: در فاصله اندک تا مسابقات، شمارش معکوس نشان می دهد که امارات برای برگزاری این رویداد آماده است. این مسابقات نقطه عطفی در تاریخ فوتبال آسیا است تا موجب پیشرفت و توسعه فوتبال در قاره کهن شود.
دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا اضافه کرد: از عملکرد میزبان کاملا رضایت داریم. البته امارات با برگزاری چنین رویدادی بیگانه نیست و قطعا در این مسیر موفق خواهد بود. همچنین افزایش جایزه مالی مسابقات که در مجموع 15 میلیون دلار است، نشان از برگزاری مهم ترین دوره رقابت های فوتبال در جام ملت های آسیا است.
هفدهمین دوره جام ملت های آسیا از 15 دی تا 11 بهمن ماه در شهرهای مختلف کشور امارات برگزار می شود و تیم ملی فوتبال ایران در گروه دی با تیم های عراق، ویتنام و یمن هم گروه است.
جدول 24 تیمی این مسابقات به این شرح است:
گروه A: امارات، تایلند، هند، بحرین
گروه B: استرالیا، سوریه، فلسطین، اردن
گروه C: کره جنوبی، چین، قرقیزستان، فیلیپین
گروه D: ایران، عراق، ویتنام، یمن
گروه E: عربستان، قطر،لبنان، کره شمالی
گروه F: ژاپن، ازبکستان، عمان، ترکمنستان
تصویرها
روزشمار جام ملت‌های آسیا رونمایی شد
نمایش موجودیت‌ها