date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۱۷:۰۰ ب.ظ

تاکید علمای اهل سنت آذربایجان غربی به عزم همگانی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان

تاکید علمای اهل سنت آذربایجان غربی به عزم همگانی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال‌جاری در کرمانشاه بار دیگر به نماد وحدت و همدلی مردم ایران تبدیل شد و علمای اهل سنت در کنار روحانیان تشیع آذربایجان غربی با صدور پیام تسلیت و سخنرانی در محافل مختلف، کمک‌رسانی تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی به مناطق زلزله‌زده را خواستار شدند.

ایران اکونومیست - تاکید علمای اهل سنت آذربایجان غربی به عزم همگانی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان
به گزارش ایران اکونومیست؛ روحانیان، ائمه جمعه و جماعت اهل سنت آذربایجان غربی روز سه شنبه ضمن ابراز تاسف و اندوه فراوان از این بلای طبیعی با صدور پیام های تسلیت نسبت به مردم زلزله زده اظهار همدردی کردند و رافت اسلامی و غیرت ایرانی را بار دیگر به نمایش گذاشتند.

علمای اهل سنت آذربایجان غربی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای رسیدگی و یاری رساندن به آسیب‌دیدگان بویژه در زیر آوار ماندگان، تسریع و همت جمعی برای کمک رسانی به مناطق زلزله زده را مورد تاکید قرار دادند و از مسئولان خواستند همه‌ی توان خود را برای یاری رساندن به آسیب دیده‌ها و خانواده‌های آنان به کار گیرند.

مام جمعه اشنویه در پیام تسلیت خود آورده است: ما هم به نوبه خود و به نیابت از مردم اشنویه این حادثه ناگوار را که منجر به فوت تعدادی از شهروندان و زخمی شدن هموطنان شد، به همه بازماندگان تسلیت گفته و شفای عاجل برای مصدومان و صبر و شکیبایی برای بازماندگان از خداوند منان مسئلت می کنیم.

ماموستا مصطفی خاتمی افزوده است: این گونه حوادث، بلای طبیعی است و انسان باید در مقابل مقدرات الهی سر تعظیم فرود آورده و بر مصیبت‌های آن صبر و تحمل کند.

امام جمعه اشنویه ادامه داده است: مردم و مسئولان هرچه در توان دارند برای کمک به سرزمین زلزله زده دریغ نخواهند کرد و مردم اشنویه و روحانیان این شهرستان آماده هرگونه همکاری در مناطق زلزله زده و کمک به آسیب دیدگان هستند.

ماموستا ابراهیم سرخابی، امام جمعه اهل سنت نقده هم ضمن ابراز همدردی با مصدومان زلزله در شهرستان های غرب کشور اظهار کرده است: تمامی ارگان های دولتی ، نظامی و قومیت های مختلف استان باید برای کمک رسانی به هموطنان و آسیب دیدگان زلزله وارد عمل شوند.

ماموستا مصطفی محمودی، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر نیز با صدور پیام تسلیتی اظهار کرده است: این مصیبت بزرگی برای ایرانیان به شمار می رود و مردم ایران با عطوفت و مهربانی شریک غم هموطنان عزیزمان هستند.

وی اضافه کرده است: زلزله و بلایای طبیعی یک امتحان الهی است که باعث می شود مردم اعتقادشان بیشتر شود و دستورات الهی را تمام و کمال انجام دهند.

زلزله ای به قدرت 7.3 ریشتر 21 آبان سال جاری بخش هایی از عراق و شمال غرب کشورمان بویژه کرمانشاه و سرپل ذهاب را لرزاند.

براثر این زلزله تاکنون حدود 500 نفر از مردم کرمانشاه جان خود را از دست داده اند و هزارا ن نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

تصویرها
تاکید علمای اهل سنت آذربایجان غربی به عزم همگانی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان
نمایش موجودیت‌ها