date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۴۷:۰۰ ب.ظ

پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ رستگاری در دقیقه 90/عنایتی هم حریف برانکو نشد

پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ رستگاری در دقیقه 90/عنایتی هم حریف برانکو نشد
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تیم فوتبال پرسپولیس تهران-صدرنشین لیگ برتر- به یمن گلزنی «علی علیپور» در دقیقه 90 برابر تیم سیاه‌جامگان به برتری یک بر صفر رسید.

ایران اکونومیست - پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ رستگاری در دقیقه 90/عنایتی هم حریف برانکو نشد
به گزارش ایران اکونومیست؛ در این دیدار که از هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه «ثامن الحجج» مشهد برگزار شد، شاگردان
«برانکو ایوانکوویچ» با گلزنی علیپور در دقایق پایانی این دیدار شاگردان «رضا عنایتی» را مغلوب و سه امتیاز ارزشمند این دیدار خارج از خانه را کسب کردند.
تیم پرسپولیس با کسب این پیروزی 44 امتیازی شد و همچنان صدرنشینی خود را قوت بیشتری بخشید و تیم سیاه جامگان با 13 امتیاز درقعر جدول رده بندی این رقابت ها باقی ماند.
دیدار دو تیم ساعت 14:30 در حالی آغاز شد که تیم سیاه جامگان با سرعت دادن به توپ به دنبال گشودن دروازه پرسپولیس بود، اما شاگردان
برانکو خیلی زود مالکیت توپ را از آن خود کرده و کنترل بازی را دراختیار گرفتند.
در این دقایق بیشتر حملات تیم پرسپولیس از جناح راست طراحی و آنان از این سمت به دروازه سیاه جامگان نزدیک شدند، جدی ترین خطر این تیم در دقیقه 18 رخ دارد و ضربه کرنر «حسین ماهینی» به «علی علیپور» که ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از تیرک افقی دروازه «محمدحسین عین افشار» به خارج از زمین رفت.
این روند همچنان ادامه داشت و چندین بار دیگر بازیکنان پرسپولیس درمحوطه جریمه حریف صاحب موقعیت گلزنی شدند که با توجه به تراکم زیاد مدافعان تیم سیاه جامگان در محوطه جریمه، این فرصت ها از بازیکنان پرسپولیس گرفته شد.
در دقیقه 28 و به دنبال فرار «صادق محرمی» از جناح راست توپ ارسالی در محوطه جریمه به «وحید امیری» رسید و او توپ را برای
«فرشاد احمد زاده» فرستاد و ضربه سر این بازیکن را عین افشار سنگربان سیاه جامگان مهار کرد و مانع از گلزنی این بازیکن شد.
در دقیقه 30 علیپور از بند مدافعان میانی تیم سیاه جامگان عبور کرد، اما سنگربان سیاه جامگان از دروازه بیرون آمد و با زدن توپ مهاجم پرسپولیس او را ناکام گذاشت.
در دقیقه 38 پس از چند رفت و برگشت، فرصت دیگری برای احمد زاده بدست آمد و شوت سنگین این بازیکن از پشت محوطه جریمه سیاه جامگان از کنار تیرک افقی دروازه سیاه جامگان به بیرون رفت.
اما مهم ترین فرصت پرسپولیس در نیمه نخست را «گادوین منشا» در دقیقه 39 از دست داد. در این دقیقه پاس زیبای علیپور در منطقه شش قدم به منشا رسید و او با شوتی کم دقت توپ را به بالای دروازه عین افشار زد.
شاگردان «رضا عنایتی» در تیم سیاه جامگان در نیمه نخست دو سه بار به دروازه پرسپولیس نزدیک شدند، اما هر بار و به دلیل کم تعداد بودن مهاجمان و یا بی دقتی آنان موقعیت صد درصدی بدست نیاوردند.
محمد حسین عین افشار در این نیمه بهترین بازیکن میدان بود و مانع از باز شدن دروازه اش در چند موقعیت توسط یاران «سید جلال حسینی» کاپیتان پرسپولیس شد.
نیمه دوم با شروع توفانی بازیکنان تیم پرسپولیس آغاز شد و امیری و احمدزاده دو فرصت مناسب برای گلزنی را از دست دادند.
در ادامه و در حالیکه فشار حملات پرسپولیسی ها بر روی دروازه سیاه جامگان افزایش یافت، عنایتی، «حسین بادامکی» را از زمین خارج کرد و «حمیدرضا علی عسگری» که به دلیل مصدومیت مدت ها از میادین دور بود را به زمین فرستاد.
همچنین در تغییر دیگری «حسین زامهران» از زمین خارج و «پیام ملکیان» جایگزین وی در زمین شد، تا با این تغییرات در خط میانی و دفاعی، قدرت بازی را از حریف گرفته و فشار حملات شاگردان برانکو را کمتر کند.
در دقیقه 63 احمد زاده از سمت راست دروازه سیاه جامگان نفوذ و با ارسال خود علیپور را درمحوطه شش قدم صاحب موقعیت کرد که البته علیپور مهاجم آماده این روزهای پرسپولیس از این موقعیت استفاده نکرد و در حالیکه با عین افشار سنگربان سیاه جامگان در موقعیت تک به تک بود، توپ را به بیرون زد.
در ادامه و در حالی که تدابیر پرسپولیسی ها برای گشودن دروازه سیاه جامگان راه به جای نمی برد، برانکو «سیامک نعمتی» را به جای منشا به زمین فرستاد.
در حالیکه می رفت این بازی با نتیجه تساوی بدون گل تمام شود، اشتباه مدافعان تیم سیاه جامگان کار دست این تیم داد و ارسال امیری درمنطقه شش قدم به علیپور رسید و مهاجم پرسپولیس این بار دیگر اشتباه نکرد و دروازه عین افشار را باز کرد و سه امتیاز ارزشمند این بازی را برای تیمش به ارمغان آورد.
«پیام حیدری» قضاوت این دیداررا برعهده داشت. او به «کیوان امرایی» ، 'مهدی عسگری ' و 'حنیف عمران زاده' بازیکنان تیم سیاه جامگان و 'محسن ربیع خواه' و 'کمال کامیابی نیا' بازیکنان تیم پرسپولیس کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.
تیم سیاه جامگان درمجموع 19 هفته از برگزاری رقابت های لیگ برتر 40 بار کارت زرد گرفته و تعداد کارت های زرد تیم پرسپولیس نیز با احتساب کارت های زرد ربیع خواه و کامیابی نیا به 26 کارت رسید.
ترکیب تیم سیاه جامگان:
محمدحسین عین افشار، حنیف عمران زاده،محسن آقایی،میرهانی هاشمی،محمدعلی فرامرزی،مصطفی احمدی،کیوان امرایی،محمدمهدی عسگری،حسین بادامکی،یونس شاکری،حسین زامهران.
ترکیب تیم پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محمد انصاری، حسین ماهینی، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، گادوین منشا و علی علیپور.
**ورزشگاه ثامن الحج مملو از تماشاگر بود و حدود 35 هزار هواداران دو تیم از نزدیک این بازی را مشاهده کردند.
**دو تیم درآغاز نیمه دوم و هنگام ورود به زمین پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران رابه همراه داشتند.
** کمیته برگزار کننده این دیدار همچنین در بین دو نیمه از تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل و تقدیر به عمل آوردند.
تصویرها
پرسپولیس-سیاه‌جامگان؛ رستگاری در دقیقه 90/عنایتی هم حریف برانکو نشد
نمایش موجودیت‌ها