date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۴۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اتحادیه جهانی جام جهانی کشتی آزاد را با حضور ایران قرعه‌کشی کرد

اتحادیه جهانی جام جهانی کشتی آزاد را با حضور ایران قرعه‌کشی کرد
دسته خبری: ورزش|کشتی

اتحادیه جهانی کشتی علی‌رغم انصراف ایران از حضور در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا، این مسابقات را قرعه‌کشی کرد و تیم کشورمان با آمریکا، گرجستان و ژاپن هم‌گروه شد.

ایران اکونومیست -
اتحادیه جهانی جام جهانی کشتی آزاد را با حضور ایران قرعه‌کشی کردبه گزارش ایران اکونومیست؛   اتحادیه جهانی کشتی شب گذشته فقط قرعه کشی جام جهانی کشتی آزاد و زنان را برگزار کرد و قرعه کشی جام جهانی کشتی فرنگی انجام نشد.
بر اساس قرعه کشی انجام شده در کشتی آزاد تیم ایران با آمریکا، گرجستان و ژاپن هم گروه شد و تیم های روسیه با کوبا، جمهوری آذربایجان و قزاقستان قرار دارند. این مسابقات قرار است 20 فروردین در لس آنجلس آمریکا برگزار شود.
از سوی دیگر کشورهای اروپایی به علت نزدیکی 30 فروردین ماه سال آینده (زمان برگزاری رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی) با رقابت های قهرمانی اروپا (10 تا 16 اردیبهشت ماه در داغستان روسیه) خواستار تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی به آذر ماه سال آینده شده بودند. این درخواست را اتحادیه جهانی کشتی برای فدراسیون کشتی ایران ارسال کرد.
فدراسیون کشتی ایران متعاقب این درخواست با ارائه پیشنهادی اعلام کرده بود: رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی به جای 30 فروردین ماه 22 یا 23 فروردین ماه برگزار شود تا دغدغه کشورهای اروپایی نیز رفع شود. اما این درخواست نیز با مخالف اتحادیه جهانی روبرو شد.
اکنون فدراسیون کشتی در پاسخ مجدد به نامه اتحادیه جهانی نوشت: به دلیل مخالفت اتحادیه جهانی با پیشنهاد ایران، تیم کشتی آزاد ایران در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا شرکت نمی کند و به زودی نظر خود را در خصوص قبول میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در آذر ماه سال 97 اعلام می کند.
فدراسیون کشتی همچنین اعلام کرد: به دلیل بر هم خوردن برنامه های فنی مسابقات ملی خود در جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا شرکت نمی کند و با توجه به لزوم مذاکره مجدد با حامیان مالی به زودی در مورد قبول میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در آذرماه سال 97 نظر خود را اعلام می کند.
اتحادیه جهانی کشتی پیشتر در نامه ای به فدراسیون کشتی ایران تهدید کرده بود موافق برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در فروردین ماه سال آینده نیست و چنانچه ایران نتواند برگزاری این مسابقات را به زمان مورد نظر اتحادیه تغییر دهند، میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را از ایران پس می گیرد.
حال با توجه به انجام قرعه کشی جام جهانی کشتی زنان و آزاد به نظر می رسد اتحادیه جهانی با انجام ندادن قرعه کشی جام جهانی کشتی فرنگی، قصد ندارد از مواضع خود کوتاه بیاید و اصرار به برگزاری مسابقات در آذر ماه را دارد و از سوی دیگر این موضوع نشان می دهد که تا این لحظه، یک تیم دیگر باید در جام جهانی کشتی آزاد جایگزین ایران شود و تیم آزاد ایران به آمریکا نخواهد رفت.
تصویرها
اتحادیه جهانی جام جهانی کشتی آزاد را با حضور ایران قرعه‌کشی کرد
نمایش موجودیت‌ها