date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۴۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

موگرینی: تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس، منطقه را به دوران سیاه‌تر خود بازمی‌گرداند

موگرینی: تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس، منطقه را به دوران سیاه‌تر خود بازمی‌گرداند

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر امروز (پنجشنبه) تاکید کرد: تصمیم ترامپ برای شناسایی 'بیت‌المقدس' به‌عنوان پایتخت اسرائیل، منطقه را به دوران سیاه‌تر خود بازمی‌گرداند.

ایران اکونومیست - موگرینی: تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس، منطقه را به دوران سیاه‌تر خود بازمی‌گرداند
به گزارش ایران اکونومیست؛ موگرینی در نشست مطبوعاتی خود در بروکسل با بیان این مطلب، تصمیم ترامپ برای شناسایی 'بیت المقدس را ' واجد تاثیر بالقوه بسیار نگران کننده‌ای' دانست و تاکید کرد: با این تصمیم، موقعیت بسیار شکننده ای پدید آمده است.

این تصمیم ترامپ این ظرفیت را در خود دارد تا ما را به زمان‌های به مراتب سیاه تر از آنچه که اکنون در آن زیست می کنیم، بازگرداند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید براینکه ' در زمان دشوار کنونی، عقلانیت و گوش فرادان به ندای صلح و واکنش های صلح آمیز، آن چیزی است که امروز به آن بسیار نیازمندیم' تصریح کرد: برآنیم که این لحظات سخت نیازمند توجه نیرومندتر به صلح است. در زمان کنونی، فوری ترین اولویت آن است تا همه کنشگران مرتبط با این موضوع، از تشدید تنش ها در مجامع عمومی خودداری کنند.

اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، موجی از واکنش های جهانی را علیه واشنگتن به همراه داشته است.

ترامپ به رغم اعتراض‌های شدید جهانی چهارشنبه شب اعلام کرد: بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد.

وی در سخنانی در کاخ سفید گفت که از وزارت خارجه می خواهد که زمینه انتقال سفارت آمریکا را از تل‌آویو به بیت المقدس فراهم کند.

کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 طرح انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را تصویب کرده بود.

ترامپ اگرچه بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت، اما انتقال سفارت ایالات متحده از تل آویو به قدس اشغالی را تا شش ماه دیگر تعلیق کرد.

'محمود عباس' رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و 'صائب عریقات' مذاکره کننده ارشد این تشکیلات، از تصمیم ترامپ انتقاد کرده و گفته‌اند که اقدام رئیس جمهوری آمریکا موجب شده تا واشنگتن دیگر صلاحیت میانجیگری در روند صلح را نداشته باشد.

این درحالی است که مقام های کاخ سفید ابراز امیدواری کرده اند که دولت ترامپ به قدر کافی اعتماد فلسطینی‌ها را جلب کرده باشد و اختلاف فعلی را پشت سر بگذارد، اما این مقام ها نتوانستند بگویند که این روابط چه زمانی ترمیم می‌شود.
تصویرها
موگرینی: تصمیم ترامپ درباره بیت‌المقدس، منطقه را به دوران سیاه‌تر خود بازمی‌گرداند
نمایش موجودیت‌ها