date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۰۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر: مردم از حضور در مناطق زلزله‌زده پرهیز کنند

رئیس جمعیت هلال‌احمر: مردم از حضور در مناطق زلزله‌زده پرهیز کنند
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه مردم از حضور در مناطق زلزله‌زده خودداری کنند، گفت: هلال‌احمر با 10 فروند بالگرد و بیش از 85 سورتی پرواز توانست بیش از 195 مصدوم را به مراکز درمانی برساند و ده‌ها تن از اقلام امدادی را به مناطق صعب‌العبور منتقل کند.

ایران اکونومیست - رئیس جمعیت هلال‌احمر: مردم از حضور در مناطق زلزله‌زده پرهیز کنند
به گزارش ایران اکونومیست؛ علی اصغر پیوندی با اشاره به اینکه مردم و هموطنان از حضور در مناطق زلزله زده پرهیز کنند، اظهار کرد: گستردگی منطقه و شلوغی مسیرها مانع امدادرسانی سریع می‌شود.

وی افزود: امدادگران هلال احمر داوطلبانه و خستگی ناپذیر مشغول کمک هستند؛ با پخش اخبار ناصحیح آنها را تخریب و تضعیف نکنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه امداد هوایی در زلزله استان های غربی کشور بسیار موفق عمل کرد، اظهارداشت: هلال احمر با 10 فروند بالگرد و بیش از 85 سورتی پرواز توانست 195 مصدوم را به مراکز درمانی برساند و 23 تن از اقلام امدادی و 242 نیروی عملیاتی را به مناطق صعب العبور منتقل کند؛ اما امداد زمینی متاسفانه به دلیل شلوغی و بی نظمی در مسیرها سرعت مورد انتظار را نداشت؛ بنابراین هر چقدر مردم به صورت حضوری مراجعه کنند امدادرسانی بیشتر دچار اختلال می‌شود.

به گفته پیوندی، اقلام به اندازه کافی وجود دارد ولی در توزیع دچار مشکلاتی بودیم که در حال حاضر این مشکلات تقریبا حل شده است و مردم در پایگاههای هلال احمر در سراسر کشور می‌توانند اقلام مورد نیاز را اهدا کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره زمان توزیع اقلام عنوان کرد: مطمئن باشید اقلام امدادی به مرور به منطقه منتقل می شود و این بهترین و مطمئن ترین راه است.
تصویرها
رئیس جمعیت هلال‌احمر: مردم از حضور در مناطق زلزله‌زده پرهیز کنند
نمایش موجودیت‌ها