date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

جودوکار ایران قهرمان جهان شد

جودوکار ایران قهرمان جهان شد
دسته خبری: ورزش|جودو

جودوکار وزن منهای 81 کیلوگرم ایران به مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی جهان در باکو دست یافت و تاریخ‌سازی کرد.

ایران اکونومیست - جودوکار ایران قهرمان جهان شد
به گزارش ایران اکونومیست؛ مسابقات جودوی قهرمانی بزرگسالان جهان از پنجشنبه هفته گذشته با حضور 758 جودوکار از 125 کشور در شهر «باکو» جمهوری آذربایجان آغاز شده است.
تیم ملی ایران با ترکیب محمد محمدی بریمانلو، سعید ملایی و جواد محجوب با هدایت محمد منصوری در این آوردگاه جهانی شرکت کرده است.

امروز (یکشنبه) در وزن منهای 81 کیلوگرم «سعید ملایی» نفر اول رنکینگ جهان پس از استراحت در دور نخست برابر «اتین برایان» از کانادا و «سوین بورن» از ایسلند به برتری رسید.

وی در ادامه، «آنری گوتیدزه» از پرتغال را شکست داد و در یک چهارم نهایی هم «ماتیاس کایسه» از بلژیک را از پیش روی برداشت و به نیمه نهایی قدم گذاشت.

ملایی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «ودات بایراک» نفر پانزدهم رنکینگ جهان از ترکیه رفت و در مبارزه ای دشوار در وقت طلایی به برتری دست یافت و جواز حضور در فینال را کسب کرد.

وی که نفر اول رنکینگ جهان است سپس برای کسب مدال طلا با «سوتارو فوجیوارا» جودوکار 20 ساله ژاپن روی تاتامی رفت و در مبارزه ای تماشایی و در راند طلایی حریف خود را ضربه فنی کرد و بر بام جهان ایستاد.

«آلکساندر ویزرزاک» از آلمان و «ودات بایراک» از ترکیه مدال های برنز این وزن را از آن خود کردند.
با این اوصاف ملایی که مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان در سال 2017، نقره قهرمانی آسیا، نقره بازی های آسیایی 2018 و چندین طلا، نقره و برنز پیکارهای گرندپری و گرنداسلم را در کارنامه دارد به دومین جودوکار پرافتخار تاریخ ایران تبدیل شد.

آخرین بار «آرش میراسماعیلی» در مسابقات جهانی 2003 ژاپن به مدال طلای رقابت های قهرمانی جهان دست یافته بود.

میراسماعیلی با 2 طلا و 2 برنز جهان، 3 طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی آسیا و یک نقره و یک برنز بازی های آسیایی، پرافتخارترین جودوکار ایران است.

روز گذشته نیز «محمد محمدی بریمانلو» در وزن منهای 73 کیلوگرم به مدال برنز رقابت های جهانی باکو رسید.

چهارشنبه «جواد محجوب» به عنوان آخرین نماینده ایران و در وزن به اضافه 100 کیلوگرم به مصاف حریفان می رود.
تصویرها
جودوکار ایران قهرمان جهان شد
نمایش موجودیت‌ها