date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۵۱:۰۰ ب.ظ

قزاقستان صادرات برنج به ایران را افزایش می‌دهد

قزاقستان صادرات برنج به ایران را افزایش می‌دهد

کشاورزان ایالت قیزیل اوردا قزاقستان برنامه‌ریزی کرده‌اند در سال جدید میلادی حجم صادرات برنج به ایران را افزایش دهند.

ایران اکونومیست - قزاقستان صادرات برنج به ایران را افزایش می‌دهدبه گزارش ایران اکونومیست، خبرگزاری ' کازینفورم ' قزاقستان روز چهارشنبه گزارش داد : کشاورزان شهرستان کارماکشین ایالت قیزیل اوردا برای تولید ، در 800 هکتار از اراضی این شهرستان برنج ایرانی 'طارم هاشمی ' می کارند .
این منبع خبری به نقل از «سلطان بیک ماکاشف» فرماندار شهرستان کارماکشین افزود: کشاورزان این شهرستان در مورد تولید برنج به نتایج خوبی در سال گذشته میلادی دست یافته اند و در زمین های کشاورزی زیر کشت این منطقه در هر هکتار نزدیک به 6 تن برنج تولید شده است .
وی افزود: هدف عمده گسترش فعالیت های در این زمینه افزایش ظرفیت صادراتی برنج است و بنا بر این برنامه ریزی کردیم در سال جاری حجم زمین های زیر کشت برنج ' طارم هاشمی ' را 10 برابر افزایش دهیم چرا که تقاضای بیشتر به این نوع برنج وجود دارد.
سلطان بیک ماکاشف افزود: با توجه به اینکه قیمت فروش این نوع برنج مناسب است ، واحد های تولیدی کشاورزی علاقمند به کاشت و تولید این نوع برنج هستند .
وی افزود: شرکت سهامی ' آکتوبه ' شهرستان کارماکشین کارگاه تمیز کردن برنج به ظرفیت 120 تن را راه اندازی کرده و علاوه بر آن در سال گذشته میلادی در 70 هکتار زمین برنج 'طارم هاشمی ' کاشته بود که از آن هم نتایج خوبی به دست آورده شد .
تصویرها
قزاقستان صادرات برنج به ایران را افزایش می‌دهد
نمایش موجودیت‌ها