date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۲۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آبی‌پوشان در بازی هوایی ضعیف‌اند کاپیتان اسبق استقلال: شعار علیه قربانی را تایید نمی‌کنم

آبی‌پوشان در بازی هوایی ضعیف‌اند کاپیتان اسبق استقلال: شعار علیه قربانی را تایید نمی‌کنم
دسته خبری: ورزش|فوتبال

«رضا حسن‌زاده» کاپیتان دهه 70 تیم فوتبال استقلال تهران با تاکید بر اینکه شعارهواداران علیه «علی قربانی» مهاجم این تیم را تایید نمی‌کند، گفت: آبی‌پوشان در ارسال‌های هوایی حریفان ضعیف‌اند و نیاز به تمرین بیشتر دارند.

ایران اکونومیست - آبی‌پوشان در بازی هوایی ضعیف‌اند کاپیتان اسبق استقلال: شعار علیه قربانی را تایید نمی‌کنم
به گزارش ایران اکونومیست؛   حسن زاده  افزود: قربانی در مدتی که بازیکن استقلال است، زحمات زیادی برای این تیم تقبل کرده است و گل های زیای هم به ثمر رسانده و اینکه هواداران به دلیل عدم گلزنی او در دقیقه 90 به علاوه 6 علیه اش شعار بدهند، منصفانه نیست. زیرا همه مهاجمان دنیا فرصت های خوبی را از دست می دهند و حالا او این فرصت را از دست که خوب فدای سرش. ولی قطعا همه هواداران به کیفیت خوب او اذعان دارند و درصد کمی علیه او شعار دادند.
وی در خصوص دیدار دو تیم فوتبال استقلال تهران و سایپا که روز گذشته - جمعه - با تساوی یک بر یک به پایان رسید، گفت: دو نیمه متفاوت را در این دیدار شاهد بودیم. در نیمه نخست بازیکنان استقلال به خوبی میدان داری کردند و با کار گروهی مناسب و پاس های تک ضرب توپ را هم در اختیار داشتند که در نهایت نیز با هنرنمایی «داریوش شجاعیان» موفق به گلزنی شدند. اما در نیمه دوم شرایط تغییر کرد و فکر می کنم غرور کاذب جوان های تیم برای بیشتر کردن گل های زده و همچنین فکر به رکورد زنی «حسین حسینی» گلر استقلال برای بسته نگه داشتن دروازه اش، سبب شد آبی پوشان از شرایط آرمانی خود فاصله بگیرند.
مدافع دهه 70 استقلال با اشاره به تعویض «داریوش شجاعیان» که در افت آبی پوشان تاثیر گذار بود، اظهار داشت: قطعا سبک بازی «خسرو حیدری» با شجاعیان فرق می کند و هدف «وینفرد شفر» سرمربی استقلال از آوردن خسرو به بازی در نیمه دوم، روی آوردن به ارسال های بلند بود. در حالی که با تک مهاجمی قربانی و مدافعان سرزن سایپا قطعا این تاکتیک اجرایی نمی شد. ولی اگر شجاعیان در جریان بازی مصدوم نشده باشد با توجه به اینکه با حرکات انفرادی و رو به جلویش حداقل دو بازیکن حریف را درگیر خود می کرد، به نظرم نیازی به تعویض شجاعیان نبود.
حسن زاده ادامه داد: البته وقتی شفر در نیمه دوم به این نتیجه رسید که مدافعان استقلال در ارسال های هوایی حریف ضعیف هستند، مجبور به آوردن «پژمان منتظری» شد. با این حال تیم علی دایی موفق شد در چند صحنه با استفاده از پاس های هوایی دروازه استقلال را تهدید کند که با خوش شانسی «حسین حسینی» گلر استقلال توپ به دیرک های عمودی و افقی دروازه برخورد کرد. اما سرانجام سایپا با استفاده از همین تاکتیک به گل رسید و اگر من هم جای شفر بودم حتما از یک مدافع سر زن بلند قد مانند منتظری استفاده می کردم.
وی ادامه داد: به اشتباه منتظری در دادن پاس رو به عقب که منجر به کرنر و سرانجام باز شدن دروازه استقلال شد، کاری ندارم. ولی به نظرم باید استقلال ضعف خود در ارسال های هوایی ترمیم کند تا در لیگ قهرمانان آسیا که حریفان قدر و به تمام معنا حرفه ای مقابل آبی پوشان قرار می گیرد، ناکام نشود.
عضو کمیته فنی باشگاه استقلال با اشاره به اینکه آبی پوشان در مصاف با سایپا از دقیقه 75 عملا وارد فاز دفاعی شدند و خستگی در آنها سبب ایستایی بازیکنان شده بود، افزود: البته بازیکنان سایپا در 15 دقیقه آخر بازی بی محابا حمله می کردند و برای آنها مهم نبود که حتی گل دوم را دریافت کنند. از طرفی در تیم استقلال هم یک بازیکن که بتواند میدان داری کند و باکنترل توپ از سرعت حریف بکاهد وجود نداشت.
وی درباره اینکه آیا غیبت «سرور جپاروف» هافبک ازبکستانی استقلال در این دیدار در عقب نشینی بازیکنان در 15 دقیقه انتهای این دیدار تاثیر داشت یا خیر؟ بیان کرد: جپاروف در بازی های گذشته معمولا از دقیقه 60 یا 70 با تعویض از زمین بیرون می رفت. به عبارتی این شرایط در دیگر رقابت های استقلال وجود داشت است. اما موضوع این است که هافبک های رو به جلوی استقلال در 15 دقیقه آخر بازی ایستا شدند تا هافبک ها و مهاجمان حریف فرصت خود نمایی پیدا کنند و اگر آبی پوشان به روند رو به جلوی خود به مانند نیمه نخست ادامه می داد، قطعا پیروز این دیدار می شدند.
حسن زاده در خصوص حضور «میگوئل کولی» مربی جامائیکایی که قرار است به ترکیب کادر فنی استقلال اضافه شود، گفت: خود آقای شفر شناخت کافی از این مربی دارد که سبب شده به ترکیب کادر فنی اضافه شود. البته امیدوارم حضور او در بهتر شدن روند استقلال تاثیر داشته باشد تا این تیم به شرایط ایده آل برسد.
تصویرها
آبی‌پوشان در بازی هوایی ضعیف‌اند کاپیتان اسبق استقلال: شعار علیه قربانی را تایید نمی‌کنم
نمایش موجودیت‌ها