date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۴۷:۰۰ ب.ظ

در پی وقوع زلزله اخیر در غرب کشور؛ رئیس‌جمهور موریتانی به روحانی تسلیت گفت

در پی وقوع زلزله اخیر در غرب کشور؛ رئیس‌جمهور موریتانی به روحانی تسلیت گفت
دسته خبری: سیاست|دولت

«محمد ولد عبدالعزیز» رئیس‌جمهوری موریتانی با ارسال پیامی برای «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران، جان‌باختن شماری از شهروندان ایرانی را در زلزله غرب کشور تسلیت گفت.

ایران اکونومیست - در پی وقوع زلزله اخیر در غرب کشور؛ رئیس‌جمهور موریتانی به روحانی تسلیت گفت
به گزارش ایران اکونومیست؛ در این پیام آمده است:'با کمال تاثر و تاسف خبر زلزله ویرانگر در غرب ایران را که ده ها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشت ،دریافت کردیم.'

رئیس جمهوری موریتانی در ادامه ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و مردم ایران، خواستار صبر برای مردم ،شفای عاجل زخمی ها و غفران درگذشتگان شد.

از سوی دیگر حزب رفاه موریتانی نیز در پیامی جداگانه،درگذشت شماری از ایرانی ها و عراقی‌ها در اثر زلزله اخیر را به مردم دو کشور تسلیت گفت و با مردم و دولت ایران ابراز همدردی کرد.

زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9و 33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.

این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب‌های زیادی در استان‌های کرمانشاه و ایلام به بار آورده است و تاکنون بیش از 100 پس لرزه داشته است.

شمار کشته ها و مصدومان بر اساس اعلام مسوولان کشوری تا ساعت16 روز سه شنبه در استان کرمانشاه 432 کشته و 7817 مصدوم است و اکنون رئیس جمهوری و دولتمردان برای بررسی وضعیت، برنامه ریزی و کمک رسانی به آسیب دیدگان در منطقه زلزله زده حضور دارند.
تصویرها
در پی وقوع زلزله اخیر در غرب کشور؛ رئیس‌جمهور موریتانی به روحانی تسلیت گفت
نمایش موجودیت‌ها