date_range شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کی‌روش: بازی بزرگی در پیش داریم

کی‌روش: بازی بزرگی در پیش داریم
دسته خبری: ورزش|فوتبال

کارلوس کی‌روش با بیان اینکه تیم ایران یکی از جذاب‌ترین، مهم‌ترین و دشوارترین بازی‌های خود در جام جهانی روسیه را پیش‌رو دارد، گفت: بازی با پرتغال پلی برای صعود تیم ملی فوتبال ایران به دور حذفی این مسابقات است.

ایران اکونومیست - کی‌روش: بازی بزرگی در پیش داریم
به گزارش ایران اکونومیست؛ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران روز شنبه در حاشیه تمرین ملی پوشان پیش از عزیمت به سارانسک، محل دیدار تیم های ملی ایران و پرتغال افزود: هنوز یک سری از ریکاوری های ما باقی مانده و 8 تا 10 بازیکن تیم ملی درگیر کارهای ریکاوری هستند. تعدادی از بازیکنان هم باید آخرین جلسه تمرین خود را پشت سر بگذارند.
وی درباره بازی پیش روی تیم ایران مقابل پرتغال نیز اظهار داشت: مطمئنا بازی بزرگ و مهمی را پیش رو داریم و در هشت سال گذشته که در ایران بودم، این مسابقه یکی از جذاب‌ترین، مهم‌ترین و دشوارترین بازی‌ها ما محسوب می شود و به همین خاطر بازیکنان کار بزرگی پیش‌رو دارند.
کی روش تصریح کرد: بازی ایران و پرتغال مهمترین بازی تیم ایران در طی سال های گذشته است، چون ما برای حضور در جام جهانی جنگیدیم و خودمان این فرصت را بوجود آوردیم. قبل از این که به جام جهانی بیاییم، کسی این آرزو و رویا را برای ما متصور نبود. توانستیم اجازه انجام سه بازی در جام جهانی را به دست آوریم. هنوز در بازی آخر هم این شانس را داریم که رویاهایمان را محقق کنیم و به مرحله بعد صعود کنیم. این یک مساله خاص و متفاوت برای فوتبال ایران است.
کی‌روش در واکنش به احتمال به نفع گرفتن داوران در صحنه های مشکوک برای تیم ملی پرتغال افزود: البته من نیز نگران این مطلب هستم. مربیان در موضع خوبی برای صحبت درباره داوران نیستند. ولی به قدری بازی با تیم‌های بزرگ مثل اسپانیا، آرژانتین و ... برای ما مربیان دشوار است که انتظار داریم داوران توانایی های فنی مناسبی را برای بهترین عملکرد خود داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه برای بازی مقابل اسپانیا همان‌طور که متوجه شدید، داوران از آمریکای جنوبی انتخاب شدند و بازیکنان اسپانیا دائما با آنها صحبت می‌کردند و تحت تاثیر قرار می‌ گرفتند، سرمربی پرتغالی تیم ایران خاطرنشان کرد: رفتار داوران با تیم اسپانیا با محبت و متاثر از رفتار آنها بود اما وقتی با بازیکنان ما صحبت می کرد، رفتاری بسیار خشن همراه با دادن کارت بود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: داور چهارم هم در کنار زمین کار را به جایی رساند که به ناظر بازی گفتم اگر داور می‌خواهد، مرا بزند مشکلی نیست.
وی گفت: نمی‌دانم علت خلق سیستم VAR چیست؟ این سیستم جلوی خطاهای انسانی را باید می گرفت اما دیروز 500 بار صحنه گل دیدم اما هنوز متوجه معیارهای دوگانه این داور نشدم. البته من نباید راجع به این مسئله صحبت کنم.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در رابطه با ادامه همکاری‌اش با تیم ملی، خاطرنشان کرد: الان زمانی نیست که درباره آینده صحبت کنیم. باید در مورد حال صحبت کرد. درست است، ما صحبت‌های رسمی با مسوولان فدراسیون داشتیم، اما فعلا می‌خواهم راجع به حال و دیدار با پرتغال تمرکز کنم.
وی افزود: بین من و فدراسیون فوتبال مشکلی نیست، اما اگر بخواهم توافقی با فدراسیون ایران داشته باشم، نباید همان اتفاقات جام جهانی برزیل و روسیه بیفتد و همان افرادی که همیشه به برنامه‌های تیم ملی لطمه می‌زنند، دوباره این کار را تکرار کنند. مسئله مهم در حال حاضر، بازی با پرتغال است و اجازه دهید برای این بازی تمرکز کنم. وقت برای آینده بسیار است.
تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی چهارم تیر ماه جاری برابر پرتغال به میدان می رود که در دو بازی گذشته خود به ترتیب برابر مراکش پیروز شد و مقابل تیم اسپانیا، قهرمان جهان با یک گل متوقف شد.
تصویرها
کی‌روش: بازی بزرگی در پیش داریم
نمایش موجودیت‌ها