date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

دولت پیگیر تامین پایدار آب برای سیستان و بلوچستان است

دولت پیگیر تامین پایدار آب برای سیستان و بلوچستان است
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

وزیر نیرو گفت: دولت دوازدهم طرح تامین پایدار آب برای سیستان و بلوچستان را در دست پیگیری دارد که امیدواریم این طرح به همراه مصوبه جبران خشکسالی به نتایج امیدوارکننده‌ای برسد.

ایران اکونومیست - دولت پیگیر تامین پایدار آب برای سیستان و بلوچستان است
به گزارش ایران اکونومیست؛ رضا اردکانیان روز پنجشنبه در مراسم افتتاح همزمان طرح های زیربنایی شبکه انتقال برق در شمال سیستان و بلوچستان در محل فرمانداری زابل اظهار داشت: از همه توان و فرصتی که داریم در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی استفاده می کنیم و با تجمیع مطالعاتی که تا کنون انجام شده و طرح های نیمه تمام و ‌در درست اجرا یک طرح جامع در زمینه تامین آب پایدار سیستان و بلوچستان از چابهار به زابل تدارک می بینیم.

وزیر نیرو ادامه داد: آبرسانی به شهرستان های سیستان (زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز) نیاز به 160 کیلومتر لوله گذاری از چاه نیمه سه دارد که 110 کیلومتر آن اجرا و برای 46 کیلومتر دیگر قراردادی به ارزش 130 میلیارد تومان امضا شده است.

وی بیان کرد: 33 میلیارد تومان برای ایستگاههای پمپاژ این خط لوله در نظر گرفته شده که تا کنون 50 درصد پیشرفت داشته است.

وزیر نیرو با اشاره به اجرای طرح فاضلاب در سیستان و بلوچستان گفت: طرح فاضلاب زابل با توجه به توسعه این شهر هم اینک 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اتمام آن 76 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی افزود: امسال اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح فاضلاب زابل، زهک و زاهدان کافی نیست که از محل اعتبارات متمرکز می توان این اعتبار را تا سه برابر افزایش داد و این کار را خواهیم کرد.

اردکانیان اظهار داشت: در خصوص انرژی های تجدید پذیر مزرعه 50 مگاواتی در میل نادر ساخته می شود که نشست های زیادی در این رابطه برگزار شده و برنامه آغاز بکار آن نیز تدوین شده است.

به گفته وی انرژی های تجدید پذیر نیازمند شبکه هستند که این مهم در میل نادر فراهم است.

وی بیان کرد: روشنایی معابر و جابجایی تیرهای برق در شهرها و روستاها وظیفه دهیاری ها و شهرداری هاست که برای زابل به شرکت برق دستور همکاری در این رابطه را می دهیم.
 
**مجوز ساخت پنل خورشیدی بر روی چاه نیمه ها صادر شد
وزیر نیرو گفت: با توجه به کاهش تبخیر آب از چاه نیمه ها در ماه جاری مجوز ساخت پنل های خورشیدی بر روی چاه نیمه سه و چهار به بخش خصوصی واگذار شده و پیگیر اجرای آن هستیم.

اردکانیان افزود: مساله اصلی برای حفظ حیات سیستان و بلوچستان تامین آب است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان از معدود نقاطی است که با درجه بالا از توجه برای تامین آب و چگونگی مصرف آن باید برنامه ریزی شود.

وزیر نیرو افزود: برای انجام مطالعات لازم در زمینه کاهش تبخیر چاه نیمه ها در شمال سیستان و بلوچستان و مخازن و سدهای کشور مشاور تعیین شده است.

اردکانیان تصریح کرد: برای کاهش تبخیر آب چاه نیمه ها سازه سه به چهار قبلا ساخته شده و 2 طرح سازه یک به سه و ایستگاه پمپاژ حجم آب مرده چاه نیمه چهار نیز تا پایان امسال به اتمام می رسد.

وی خاطرنشان کرد: برای این 2 طرح 226 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که همچنان ‌در حال هزینه است.

وی حضور امروز خود در سیستان و بلوچستان را دومین سفرش به این منطقه عنوان کرد و گفت: تلاش داریم نتیجه این سفر حل بخشی از مشکلات مردم شریف این استان باشد.

اردکانیان با اشاره به توطئه های دشمنان برای ایجاد فاصله میان مردم و اقوام مختلف با هدف ضربه زدن به نظام بیان کرد: ملت ایران به ویژه مردم سیستان و بلوچستان نشان داده اند که این توطئه ها هیچ گونه نتیجه مثبتی برای دشمنان ندارد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو و هیات همراه به منظور بررسی وضعیت حوزه آب و برق سیستان و بلوچستان و افتتاح طرح های مرتبط صبح امروز /پنجشنبه/ وارد زاهدان شدند.

حضور در گلزار شهدا و شرکت در نشست فرمانداری زابل، افتتاح همزمان طرح های برق منطقه ای، بازدید از تصفیه خانه زهک و چاه نیمه های سه و چهار این شهرستان، کلنگ زنی فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان، بهره برداری از خط آبرسانی سکن به شهر گشت سراوان و شرکت در نشست بررسی مسائل آب و برق سیستان و بلوچستان از مهمترین برنامه های سفر یک روزه وزیر نیرو به استان است.
تصویرها
دولت پیگیر تامین پایدار آب برای سیستان و بلوچستان است
نمایش موجودیت‌ها