date_range یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حدود 500 پرونده قتل عمد به صلح و سازش ختم شد

حدود 500 پرونده قتل عمد به صلح و سازش ختم شد

معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور گفت: حدود 500 پرونده قتل عمد در کشور سال گذشته به صلح و سازش ختم شد.

ایران اکونومیست - حدود 500 پرونده قتل عمد به صلح و سازش ختم شدبه گزارش ایران اکونومیست، حجت الاسلام محمدمهدی احمدی میانجی روز یکشنبه در آیین گشایش ساختمان شورای حل اختلاف شهرستان فردیس افزود: در این مدت بسیاری از پرونده های نزاع دسته جمعی و طایفه ای پس از صلح و سازش بسته شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 10 هزار زندانی مالی در کشور از زندان آزاد شدند، تاکید کرد: یک عضو شورای حل اختلاف در شهرستان گنبد استان گلستان سال گذشته 130 زندانی را با پرداخت شخصی از زندان آزاد کرد.
وی گفت: اکنون 3 میلیون و 500 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور وجود دارد که درصدد ختم آنها هستیم.
معاون قوه قضاییه بیان داشت: در شوراهای حل اختلاف میزان رضایتمندی مردم به نسبت گذشته افزایش یافته است.
احمدی میانجی افزود: اکنون حدود 34 هزار نفر در شوراهای حل اختلاف فعالیت می کنند که شماری از بدون دریافت هیچ گونه وجهی به مردم خدمات دهی دارند.
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور گفت: تاکنون 12 هزار نفر از کارکنان شوراهای را بیمه کرده یم و یک هزار نفر دیگر در نوبت بیمه هستند.
در این مراسم اعلام شد که ساختمان شورای حل اختلاف شهرستان فردیس استان البرز با زیربنای حدود یک هزارو150 متر مربع و در 2 طبقه با صرف 12 میلیارد و 500 میلیون ریال ساخته شده است.
شهرستان 600 هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.
تصویرها
حدود 500 پرونده قتل عمد به صلح و سازش ختم شد
نمایش موجودیت‌ها