date_range سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۵۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دو نماینده ایران در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ از صعود بازماند

دو نماینده ایران در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ از صعود بازماند
دسته خبری: ورزش|اسکی

سمانه بیرامی ملی پوشش اسکی صحرانوردی و نخستین نماینده ایران روز سه‌شنبه در دور مقدماتی المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره‌جنوبی با ثبت رکورد چهار دقیقه و 47 ثانیه و 91 صدم ثانیه در جایگاه 68 قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ایران اکونومیست -
دو نماینده ایران در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ از صعود بازماندبه گزارش ایران اکونومیست به نقل از کمیته ملی المپیک، بیست و سومین دوره المپیک زمستانی با حضور دو هزار و 925 ورزشکار از 20 بهمن ماه در پیونگ چانگ کره جنوبی آغاز شد و نماینده ایران در پنجمین روز این رقابت ها به مصاف حریفانش رفت. اما پرچمدار کاروان ایران در ماده اسپرینت نتوانست به دور بعد راه یابد.
در این ماده استینا نیلسون از سوئد با زمان 3:08.74 در رده نخست قرار گرفت. بیرامی نخستین حضورش را در المپیک تجربه می‌ کند.
همچنین سید ستار صید که برای سومین بار به بازی های زمستانی اعزام شده است امروز در نخستین دیدار در رقابت های اسکی کراس کانتری رشته اسپرینت با ثبت زمان سه دقیقه و 56 ثانیه و هشت صدم ثانیه در جایگاه 77 قرار گرفت و از صعود به دور بعد بازماند.
برنامه رقابت های نمایندگان ایران در این رقابت ها در زیر می آید:
-سید ستار صید
جمعه 27 بهمن ماه از ساعت 9:30 صبح - رقابتهای اسکی کراس کانتری رشته 15 کیلومتر

-فروغ عباسی
چهارشنبه 25 بهمن ماه از 4:45 بامداد - رقابتهای اسکی آلپاین رشته مارپیچ کوچک

-محمد کیادربندسری
یکشنبه 29 بهمن ماه از ساعت 4:45 بامداد - رقابتهای اسکی آلپاین رشته مارپیچ بزرگ
پنجشنبه سوم اسفندماه از ساعت 4:45 بامداد - رقابتهای اسکی آلپاین رشته مارپیچ کوچک
در این دوره از بازی ها در کره جنوبی سید ستار صید و سمانه بیرامی باهر در رشته اسکی کراس کانتری و محمد کیا دربندسری و فروغ عباسی در رشته اسکی آلپاین حضور دارند.
المپیک زمستانی هر چهار سال یک بار برگزار می شود و امسال نمایندگان 92 کشور جهان در 15 رشته برای کسب 102 نشان مختلف به میدان می روند که کشورهای مالزی، سنگاپور، اکوادور، کوزوو، نیجریه و اریتره هم برای نخستین بار در این بازی ها حضور دارند.
آمریکا با 242 ورزشکار و کانادا با 226 ورزشکار بیشترین شمار ورزشکاران را در این رقابت ها دارند. کره شمالی نیز در این دوره از بازی‌ ها با 22 ورزشکار در پنج رشته شرکت می‌کند.
این رقابت ها 6اسفند به کار خود پایان می دهد.
تصویرها
دو نماینده ایران در المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ از صعود بازماند
نمایش موجودیت‌ها