date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۲۷:۰۰ ب.ظ

سفیر ایران در لندن: از برجام خارج نمی‌شویم

سفیر ایران در لندن: از برجام خارج نمی‌شویم
منبع خبر: بورس 24

گام بعدی ایران پس از 60 روز این است، که… به گفته بعیدی‌نژاد، ایران در این یک سال به تمامی تعهداتش در برجام پایبند بوده، اما…

بورس۲۴ : حمید بعیدی‌ نژاد، سفیر ایران در لندن گفته است، که بعد از پایان مهلت ۶۰ روزه به قدرت‌ های اروپایی، گام بعدی ایران همچنان در چارچوب توافق برجام خواهد بود.

بعیدی‌ نژاد در مصاحبه‌ ای با بی‌ بی‌ سی، گفت، به رغم اینکه «خروج از برجام» به عنوان یک گزینه برای ایران مطرح است، اما در حال حاضر ایران چنین تصمیمی ندارد و به دنبال خروج از این توافق نیست. 

به گفته بعیدی‌ نژاد، ایران در این یک سال به تمامی تعهداتش در برجام پایبند بوده، اما از منافع اقتصادی و وعده‌ های تجاری که قرار بود در پی پذیرش برجام نصیب کشور شود، محروم مانده است.

این دیپلمات عالی‌ رتبه گفت ایران، یک سال به همه فرصت داد تا این مشکل را حل کنند، اما همچنان این وضعیت بی‌ نتیجه ادامه یافته است.

حمید بعیدی‌ نژاد افزود که اگر اقدامی برای حفظ این توافق صورت نگیرد احتمال "فروپاشی برجام" وجود دارد. او توضیح بیشتری درباره چگونگی فروپاشی این توافق یا گام‌ های بعدی ایران در این زمینه نداد.

سفیر ایران در لندن در بخش دیگری از این مصاحبه به تنش‌ اخیر ایران و آمریکا اشاره کرد و رفتار واشنگتن را "تحریک‌ آمیز" توصیف کرد.

وی اضافه شدن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست گروه‌ های تروریستی را از جمله همین اقدامات ذکر کرد و آن را "تحریکات غیرضروری" خواند.

منبع: انتخاب 

نمایش موجودیت‌ها