date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۱۸:۰۳ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تهران| 2 مامور قلابی بازداشت شدند

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از بازداشت دو مامور قلابی در تهران خبر داد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر دستگیری دو مامور قلابی درباره جزئیات این اخبار اظهار کرد: در پرونده نخست ساعت هفت بعدازظهر ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ماموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان حین گشت‌زنی در خیابان ستارخان به راکب یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و به وی دستور ایست دادند اما این شخص بدون توجه به فرمان ایست پلیس متواری شد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در ادامه، تعقیب و گریز ماموران با راکب فرد مذکور آغاز شد و ماموران پس از تعقیب و گریز پنج دقیقه‌ای موفق به زمین‌گیر کردن وی شدند.

وی تصریح کرد: ماموران در بازرسی از راکب موتورسیکلت موفق به کشف یک قبضه سلاح کلت کمری، یک عدد شوکر، دستبند و کارت شناسایی انتظامی قلابی و فاقد هولگرام شدند و متهم به کلانتری انتقال یافت.

موقوفه‌ای افزود: پس از انتقال متهم به کلانتری مشخص شد وی ۳۱ سال سن دارد و به گفته خودش حدود ۹ سال در ورزش بوکس مشغول فعالیت است، این شخص در اعترافاتش عنوان داشت که در غرب پایتخت، از معتادان اخاذی می‌کرده و پول و اموال آنها را به سرقت می‌برده است.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به ادامه تحقیقات از این متهم، خاطرنشان کرد: متهم این پرونده در اعترافاتش مدعی شده که بیشتر از ساعت هشت شب تا حوالی صبح مشغول اخاذی از معتادان بوده است.

وی با اشاره به دستگیری مامور قلابی دیگر در شمال پایتخت گفت: در پرونده دیگری ساعت چهار صبح روز گذشته (۲۸ اردیبهشت ۹۸)، ماموران کلانتری ۱۰۳ گاندی حین گشت‌زنی در خیابان آفریقا با مرد جوانی روبه‌رو شدند که لباس پلیس با درجه ستوان دومی بر تن داشت و با خانم راننده‌ای مشغول صحبت بود.

موقوفه‌ای ادامه داد: ماموران کلانتری گاندی به این ماجرا مشکوک شده و به بررسی موضوع پرداختند که این شخص عنوان کرد از پرنسل کلانتری ۱۰۷ فلسطین است اما زمانیکه ماموران از وی خواستند نام رئیس کلانتری ۱۰۷ فلسطین را به زبان بیاورد، طفره رفت و مشخص شد وی نیز مامور قلابی است.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از تشکیل پرونده برای هر دو متهم خبر داد و از شهروندان خواست در مواجه با چنین مواردی، مراتب را با پلیس ۱۱۰ یا سامانه ۱۹۷ درمیان بگذارند تا ماموران به قید فوریت به بررسی موضوع بپردازند.

نمایش موجودیت‌ها