date_range دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

دریادار رستگاری: دستاوردهای پزشکی ایران قابل رقابت با کشورهای پیشرفته است

دریادار رستگاری: دستاوردهای پزشکی ایران قابل رقابت با کشورهای پیشرفته است
منبع خبر: صدا و سیما

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: به اعتراف شرکت‌کنندگان خارجی در چهارمین همایش طب نظامی آسیا- پاسفیک دستاوردهای پزشکی ایران قابل رقابت با سایر کشورهای پیشرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، امیر دریادار «امیر رستگاری» رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های طب نظامی اظهار داشت: این چهارمین کنگره طب نظامی در حوزه آسیا و اقیانوس هند بود که بیش از ۳۰ کشور حاشیه اقیانوس هند و اقیانوسیه در آن حضور یافتند و در کنار آن نمایشگاهی از توانمندی‌ها و دستاوردی شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به وزارت دفاع و ستاد کل نیرو‌های مسلح از جمله سازمان صنایع دریایی برپا شده است.
وی افزود: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با توجه به اهمیت امدادرسانی به حادثه‌دیدگان حوادث دریایی و برای ارائه خدمات به حادثه‌دیدگان حوادث دریایی از سال‌های گذشته مبادرت به طراحی و ساخت انواع شناور‌های امدادی از جمله آمبولانس و تجهیزات مرتبط با نجات مصدومان در دریا و زیر دریا کرده است که در این نمایشگاه تعدادی از دستاورد‌های خود را در معرض دید مخاطبان قرار داده‌ایم.
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع تصریح کرد: شناور‌های جستجو و نجات، شناور‌های آمبولانس دریایی، اتاق‌های فشار نجات غواص و تجهیزات مورد نیاز نجات مجروحان غواصی و همچنین تجهیزات مورد نیاز در حوزه تولید ایمپلنت و پروتز‌های چشم‌پزشکی که در شرکت‌های وابسته به سازمان صنایع دریایی تولید شده است را در معرض دید بازدیدکنندگان داخلی و نمایندگان ۳۵ کشور شرکت‌کننده در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی طب نظامی آسیا پاسفیک قرار دادیم که مورد استقبال بسیار خوب شرکت‌کنندگان نیز قرار گرفت.
امیر رستگاری افزود: ایران اسلامی با وجود تحریم‌های جدید توانسته است بسیاری از سامانه‌های مورد نیاز خودش را توسط متخصصان و دانشمندان داخلی طراحی و تولید کند که بخشی از آن‌ها در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته شده است.
وی خاطرنشان کرد: همه تجهیزاتی که در این نمایشگاه مشاهده می‌کنید، بومی و ساخت کشور خودمان در سازمان صنایع دریایی و شرکت‌های دانش بنیان است.
رئیس سازمان صنایع دریایی گفت: به لطف خداوند متعال و با اتکا به دانش دانشمندان داخلی امروز توانستیم در حوزه طب نظامی با سایر کشور‌ها رقابت کنیم و همه سامانه‌های پزشکی دریایی از جمله شناور‌های امداد و نجات و آمبولانس‌های دریایی و اتاق‌های فشار مورد نیاز را خودمان تولید کنیم و به اعتراف شرکت کنندگان خارجی در چهارمین همایش طب رزم آسیا پاسیفیک دستاورد‌های ما قابل رقابت با سایر کشور‌های پیشرفته است.
وی افزود: همچنین چندین کشور درخواست همکاری با ما در حوزه تهیه و تولید تجهیزات طب دریایی را دادند که بعد از این همایش مذاکرات برای همکاری در طراحی، ساخت و عقد قرارداد برای فروش تجهیزات با آن‌ها آغاز می‌شود.
 
نمایش موجودیت‌ها