date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۴۳:۰۰ ب.ظ

در رفسنجان؛ مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ عباس پورمحمدی یاردیرین امام و رهبری

در رفسنجان؛ مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ عباس پورمحمدی یاردیرین امام و رهبری
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: فرهنگ و هنر|مجلس

مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ عباس پورمحمدی از روحانیون مبارز و انقلابی و یاردیرین امام و رهبری در رفسنجان برگزار شد.

به گزارش خبر گزاری صداوسیما دراین مراسم امام جمعه موقت مشهد گفت: شاخصه اسلام علوی و عاشورایی استکبارستیزیست و اسلام و تشیع با استکبار ناسازگار است. در رفسنجان؛ مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ عباس پورمحمدی یاردیرین امام و رهبری

حجت‌الاسلام والمسلمین فرزانه برخورداری ازعلم، قدرت و عدالت را سه نکته مهم مکتب تشیع دانست و گفت: باید از جهل و نادانی پرهیز کرد و با علم و دانش کارها را پیش بردو باافزایش قدرت در زمینه های نظامی ، سیاسی به ویژه اقتصادی در برابر زورگوئیهای دشمنان ایستاد.
وی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام بر گسترش عدالت گفت: اگر در میان ملتی عدالت حاکم نشود استعدادهای آن ملت شکوفا نخواهد شد.
امام جمعه موقت مشهد در مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ‌عباس پورمحمدی برخورداری از معنویت و روحیه معنوی را لازمه موفقیت کشور در همه ابعاد دانست.
 مرحوم حجت‌الاسلام شیخ‌عباس پورمحمدی  اوائل جوانی مقدمات علوم دینی را در حوزه علمیه رفسنجان آموخت و پس از مدتی با تشویق و حمایت یکی از خیران منطقه،در حوزه علمیه شهر یزد و سپس درقم کسب علوم دینی را در سطوح عالی‌تر دنبال کرد.
حضور در حوزه علمیه قم و شرکت در درس خارج فقه امام خمینی (ره)، زمینه آشنایی وی با علمای طراز اول کشور و مبارزان سیاسی را فراهم کرد.
وی پایه گذار سازمان تبلیغات اسلامی در رفسنجان بود

تصویرها
در رفسنجان؛ مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ عباس پورمحمدی یاردیرین امام و رهبری
نمایش موجودیت‌ها