date_range جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۴:۰۰ ب.ظ

در نماز جمعه آبادان تاکید بر تسریع در رفع مشکل آب در آبادان

در نماز جمعه آبادان تاکید بر تسریع در رفع مشکل آب در آبادان
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|انرژی

امروز درک شرایط جنگ و اینکه دشمن مقابل مادر جنگ اقتصادی صف کشیده بسیار مهم است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان، امام جمعه آبادان امروز در جمع نمازگزاران با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: این سخنان بعنوان منشوری وظیفه همه مارا مشخص کرده است.

حجت الاسلام ولمسلمین ابراهیمی پور فشار اقتصادی دشمن به توده مردم را از حربه های دشمنان با هدف فتنه گری و ناامیدی مردم دانست.

وی تاکید کرد برای گذر از این وضعیت لازم است شرایط جنگ را درک کنیم و مسئولان باید با تمام توان برای رفع مشکلات و نیازهای مردم تلاش کنند.

خطیب جمعه آبادان از همینجا گریزی به مساله آب شرب در آبادان زد و افزود: از ۴ سال پیش برای بی تدبیری هایی که در سرشاخه های کارون انجام شد هشدار دادیم خواستار مطالبه گری مردم شدیم.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور یاد آور شد: مطالبه گری این است که نخبگان شهر مدام از مسئولان پاسخ بخواهند و خواستار انجام وظایفشان شوند.

وی گفت: از وزیر نیرو انتظار میرود تدبیری اساسی برای سرشاخه های کارون داشته باشد تا مشکل شوری آب، به دیگر مشکلات همچون گرد و غبار و گرما اضافه نشود.

امام جمعه آبادان همچنین حیات کشاورزی و نخیلات منطقه را در خطر دانست و تاکید کرد اگر اقدامی نشود نمیتوان کمتر از ده سال نخلی را جایگزین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور همچنین به مردم توصیه کرد: با توجه به اسراف گزارش شده، در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی با اشاره به هفته قوه قضاییه افزود: این مرجع باید پرچم دار عدالت و حمایت از مظلومیت مردم باشد و برخورد با مفاسد در سرلوحه کارشان قرار گیرد.

خطیب جمعه آبادان در بخشی از سخنانش به روز اصناف هم اشاره کرد و یادآور شد: اصناف با مدیریت بازار افسارگسیخته کنونی در تعدیل قیمتها موثر باشند.

امام جمعه آبادان با انتقاد از وضعیت قیمتها گفت: در فضای جنگ اقتصادی موجود نظارتی در بازار نیست و اینجا اصناف باید وظیفه خود را ایفا کنند.

نمایش موجودیت‌ها