date_range چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۰۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

خروج امریکا از برجام به انزوای بیشتر ایالات متحده منجر می‌شود

خروج امریکا از برجام به انزوای بیشتر ایالات متحده منجر می‌شود
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|مجلس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هر گامی امریکا در زمینه مخالفت با تصمیم کشورهای 1+5 درخصوص برجام بردارد، با مخالفت جامعه جهانی روبه رومی‌شود.

خروج امریکا از برجام به انزوای بیشتر ایالات متحده منجر می‌شودبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی درخصوص هشدار عباس عراقچی به جامعه بین‌الملل در مورد خروج احتمالی امریکا از برجام، اظهار داشت: وضع امریکای ترامپ در جامعه جهانی به گونه‌ای است که حتی در شورای امنیت سازمان ملل متحد که اوج نفوذ امریکاست، امریکایی‌ها نتوانستند علیه ایران به بهانه حوادث اخیر اجماعی را ایجاد کنند و مصوبه‌ای داشته باشند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امریکا در موضوع انتقال پایتخت رژیم‌صهیونیستی از قدس به تل آویو و انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس نیز شکست خورد زیرا یک اقدام هنجارشکن منفی بود و جامعه جهانی در مقابل امریکا ایستاد.
وی افزود: بنا بر این شرایط بهترین تعریف از امریکای ترامپ این است که بگوییم ایالات متحده امریکا به کشوری منزوی در جامعه جهانی تبدیل شده است.
بروجردی گفت: هر گامی که امریکا در زمینه مخالفت با تصمیم کشورهای 1+5 در خصوص برجام بردارد، با مخالفت جامعه جهانی رو به رو می‌شود، زیرا اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان و اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای را امضا کرده‌اند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: بر فرض برداشتن چنین گامی ازجانب امریکا، ترامپ گام بلندتری را در جهت انزوای بیشتر امریکا برخواهد داشت و من فکر نمی کنم مجموعه کشورهای امضاکننده هیچ گونه تبعیتی از امریکا داشته باشند و قطعا با خروج امریکا از برجام مخالفت خواهند کرد.

تصویرها
خروج امریکا از برجام به انزوای بیشتر ایالات متحده منجر می‌شود
نمایش موجودیت‌ها