date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۳۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

گزارش اختصاصی؛ کاهش رتبه اقتصادی ایتالیا

گزارش اختصاصی؛ کاهش رتبه اقتصادی ایتالیا
منبع خبر: صدا و سیما

اختلاف رم با بروکسل با کاهش رتبه اعتباری ایتالیا توسط موسسه اعتبارسنجی اقتصادی مودیز تشدید شده است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما از رم، نگرانی از وضعیت بودجه پیشنهادی دولت ایتالیا که در یک هفته گذشته موجب بروز تنش هایی میان رم و بروکسل شده است با کاهش رتبه اعتباری ایتالیا توسط موسسه اعتبار سنجی اقتصادی مودیز تشدید شد. این در حالی است که دولتمردان ایتالیایی به قضاوت مودیز بی اعتنا هستند.لوئیجی دی مایو، معاون نخست وزیر ایتالیا در نخستین واکنش به این اقدام گفت:« ما انتظار چنین گزارشی را از جانب موسسه «مودیز» داشتیم و در جواب ان فقط لبخند می زنیم».
در همین حال بسیاری از شهروندان ایتالیایی ااز پیروی نکردن دولتشان از سیاست های سختگیرانه اتحادیه اروپا استقبال می کنند.یک شهروند ایتالیایی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: «این درست است که وضعیت اقتصادی ایتالیا در چند سال گذشته بدتر شده اما من فکر می کنم که یکی از اهداف موسسه های اعتبار سنجی امریکایی مانند «مودیز» در کاهش رتبه ایتالیا، این است که اتحادیه اروپایی را بیش از پیش در پیش گرفتن سیاست های ریاضت اقتصادی و فشار بر مردم اروپا سوق بدهند اما ما دیگر تحمل چنین سختگیرها را نداریم».
موسسه اعتبار سنجی مودیز دلیل اصلی کاهش رتبه اقتصادی ایتالیا را افزایش هزینه ها در بودجه اتی این کشور عنوان کرده است.
هفته گذشته ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپایی و همچنین پیئر مسکوویسی، کمیسیر امور اقتصادی و مالی اروپا ضمن ابراز نگرانی از لایجه بودجه پیشنهادی ایتالیا انرا مغایر با موازین اروپا در رابطه با کسری بودجه خواندند

ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها