date_range جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دستگیری سارقان حرفه‌ای که خود را تعمیرکار خودرو جلوه دادند

دستگیری سارقان حرفه‌ای که خود را تعمیرکار خودرو جلوه دادند
منبع خبر: صدا و سیما

جانشین انتظامی شهرستان ایلام از دستگیری یک تیم 2 نفره سارقان حرفه‌ای که در پوشش تعمیرکار خودرو در یکی از محلات ایلام فعالیت داشتند خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛  سرهنگ  قدرت حیدری‌زاد با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام شکایت یک کاسب دوره دستگیری سارقان حرفه‌ای که خود را تعمیرکار خودرو جلوه دادند گرد مبنی بر سرقت خودرو و تمامی اجناس خود، مراتب بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران تجسس کلانتری۱۳ و کاراگاهان واحد مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهرستان ایلام با استفاده از شبکه منابع خبری و نیز همکاری خوب مردم موفق شدند در کمتر از چند ساعت پس از اعلام سرقت، رد سارقان را شناسایی کنند.

جانشین انتظامی شهرستان ایلام با بیان اینکه پلیس با هماهنگی مرجع قضایی جهت ورود به محل اختفاء سارقان و دستگیری آنها وارد عمل شد افزود: در این هنگام یکی از سارقان قصد فرار داشت اما با هوشیاری و اقدامات خاص پلیسی، راه بر او بسته و نهایتاً با شلیک هوایی متوقف و دستگیر شد.

حیدری‌زاد یادآور شد: در این عملیات تعداد ۲ سارق حرفه‌ای دستگیر، تعداد ۲۹۰ دست لباس نو، یک دستگاه گوشی تلفن همراه، یک دستگاه ضبط و پخش خودرو، یک دست روکش صندلی ماشین ، ۱۶ عدد چراغ خودرو، ۴ عدد آیینه خودرو، یک دستگاه سرسیلندر خودرو، یک جعبه ابزار کامل خودرو، یک دفترچه چک بانکی کشف شد.

وی به جزئیات پوشش تعمیرگاه و سکونت سارقان در یکی از محلات ایلام پرداخت و افزود: سارقان در پوشش تعمیرگاه در یکی از محلات ایلام ساکن و در امر سرقت خودرو و قطعات خودرو فعالیت گسترده داشتند لذا از شهروندان گرامی تقاضا داریم نسبت به فعالیت مشکوک این گونه صنف های جعلی در محلات خود حساس بوده و موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند.

گفتنی است سارقان جهت رسیدگی بیشتر از طریق قانون روانه زندان شده و در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و تحت رسیدگی است.

تصویرها
دستگیری سارقان حرفه‌ای که خود را تعمیرکار خودرو جلوه دادند
نمایش موجودیت‌ها