پتروشیمی ایران تحریم شدنی نیست

پتروشیمی ایران تحریم شدنی نیست
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران: پتروشیمی ایران تحریم شدنی نیست و محصولات پتروشیمی ایران طبق روال صادر خواهد شد.

رضا نوروز زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: اینکه بگوییم تحریم ها هیچ اثری در صنعت پتروشیمی ندارد حرف درستی نیست اما ما هم آمادگی داریم با تجهیز خود به وی‍ژه در زمینه امکانات و دانش فنی آسیب پذیری خود از تحریم ها را به حداقل برسانیم .

وی با تاکید براینکه با آغاز تحریم های یکجانبه آمریکا تغییری در صادرات پتروشیمی ایران رخ نخواهد داد افزود: درسال گذشته 12 میلیارد دلار صادرات محصولات پتروشیمی ایران بوده که آمارهای چهارماه نخست امسال نشان می دهد صادرات محصولات پتروشیمی ایران 15 درصد افزایش می یابد و هم اکنون نگران محدود شدن صادرات محصولات پتروشیمی نیستیم زیرا عمده مشتریان ما اروپایی ها هستند و ما با اورپایی ها مشکلی نداریم .

معاون وزیر نفت بابیان اینکه حجم عرضه و تقاضا در بازار جهانی پتروشیمی مشخص است گفت: میزان تولید ومصرف محصولات پتروشیمی در جهان مشخص است و مصرف به اندازه تولید است. بنابراین نمی توان تولید ایران را از بازار حذف کرد.

نوروز زاده افزود: جایگزین کردن محصولات پتروشیمی ایران در بازار جهانی به سرمایه گذاری 4 یا پنج ساله نیاز دارد و صنعت پتروشیمی اینگونه نیست که کسی اراده کند و فورا کمبود محصول ناشی از تحریم ایران را در بازار جبران کند بنابراین حذف ایران از بازار پتروشیمی شدنی نیست و بسیار هزینه بر است و به قیمت تعطیلی واحدهای پتروشیمی در کشورهای مشتری ما تمام خواهد شد.

ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها