date_range پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۵۳:۰۰ ب.ظ

اشتغال 15 درصدی دانش‌آموزان فارس در مدارس غیردولتی

اشتغال 15 درصدی دانش‌آموزان فارس در مدارس غیردولتی
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|تحصیل

15 درصد دانش‌آموزان فارس در مدارس غیردولتی درس می‌خوانند.

اشتغال 15 درصدی دانش‌آموزان فارس در مدارس غیردولتیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، رییس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش فارس گفت: سال ۹۲ حدود ۸ درصد از کل دانش‌آموزان استان در این تحصیل می‌کردند، اما اکنون این عدد به ۱۵ درصد رسیده است.
رسول قانونی افزود: در این نوع مدارس ۱۷ هزار نفر مشغول به کار هستند.
وی بیان کرد: قبولی دانش آموزان مدراس و مراکز غیر دولتی در آزمون‌های استعداد‌های درخشان و نمونه دولتی، کنکور و المپیاد‌های مختلف علمی از مهمترین دستاورد‌های این مدارس است. 
قانونی به راه‌اندازی مرکز آموزشی و پژوهشی نیروی انسانی شاغل در مدارس و مراکز غیر دولتی فارس اشاره و اضافه کرد: این اقدام با هدف تقویت توان و صلاحیت‌های علمی معلمان شاغل در این اجرا شده است.
وی بیان کرد: همچنین تشکیل گروه معلم راهنما برای مدراس ابتدایی و متوسطه غیر دولتی، صدور کارت شناسایی و دریافت مجوز صدور تقدیر نامه برای نیرو‌های شاغل در این مدراس، برگزاری جشنواره‌های مختلف علمی و عملکردی با هدف آموزش و مهارت و توسعه مدارس غیر دولتی و برگزاری الگو‌های برتر تدریس برای معلمان این مداس، از دیگر اقداماتی است که در مدارس غیر دولتی اجرا شده است.
رییس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش فارس گفت: از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۶۰ مجتمع آموزشی در فارس تشکیل و استان فارس از نظر ساخت و ساز مجتمع‌های آموزشی غیر دولتی موفق به کسب رتبه نخست کشور شده است.
تصویرها
اشتغال 15 درصدی دانش‌آموزان فارس در مدارس غیردولتی
نمایش موجودیت‌ها