date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۰۶:۰۰ ب.ظ

ضرورت دسترسی و اطلاع هرچه سریع‌تراز وضعیت خدمه ایرانی نفتکش

ضرورت دسترسی و اطلاع هرچه سریع‌تراز وضعیت خدمه ایرانی نفتکش
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس‌جمهور در مکالمه تلفنی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ضمن اخذ گزارش وی از آخرین وضع مهار کردن آتش‌سوزی نفتکش سانچی تاکید کرد: تمام اقدامات و امکانات لازم برای اطلاع سریع‌تراز وضع و دسترسی به خدمه ایرانی نفتکش بسیج شود.

ضرورت دسترسی و اطلاع هرچه سریع‌تراز وضعیت خدمه ایرانی نفتکشبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی در گفتگوی تلفنی با علی ربیعی که به نمایندگی از رئیس جمهور مامور رسیدگی به وضع نفتکش ایرانی و خدمه آن شده است و هم اکنون در چین حضور دارد، افزود: ضروری است با ادامه مذاکرات و پشتیبانی بیشتر وزارت امور خارجه، تمام نیازها و امکانات لازم برای دسترسی سریع تر و اطلاع از وضع خدمه نفتکش از کشورهای همجوار و تسریع همکاری های دولت چین به کار گرفته شود.
رئیس جمهور از وزیر کار خواست ضمن ارائه مستمر و مستقیم گزارش پیگیری حادثه، اطمینان یابد که در اولین فرصت ممکن نیروهای ایرانی و چینی برای اقدامات تکمیلی و امدادی وارد نفتکش شوند.
رئیس کمیته ویژه رسیدگی به وضع نفتکش حادثه دیده سانچی نیز در این گفتگوی تلفنی گزارشی را از نشست کمیته اضطراری رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی در شانگهای چین ارائه کرد و گفت که به نمایندگی از دولت ایران از مقامات چینی خواسته است ضمن به کارگیری تمام توان خود برای نجات دریانوردان ایرانی، در اجرای عملیات امداد و نجات بر میزان تلاش هایشان بیفزایند.
یاد آوری می شود آقای روحانی در نخستین روز پس از حادثه، ضمن تشکیل جلسه ای ویژه این حادثه دستورهای لازم را به وزرای نفت، امور خارجه و راه و شهرسازی برای رسیدگی به وضع نفتکش حادثه دیده و پیگیری جبران خسارت های وارد شده به ویژه رسیدگی به خانواده های خدمه ایرانی نفتکش سانچی صادر کرده بود.
همچنین علی ربیعی ازجانب رئیس جمهور ماموریت ویژه یافت تا بر روند رسیدگی به این حادثه رسیدگی کند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز اول ستاد رسیدگی به بحران را تشکیل داد و پس از جلسه با خانواده های کارکنان ایرانی نفتکش و نیز سفرای چین و ژاپن، برای هماهنگی و مدیریت مستقیم عملیات اطفای حریق عازم چین شد.
در همین راستا آقای ربیعی روز گذشته (جمعه) در اتاق بحران حادثه در شانگهای حضور یافت. وزارت امور خارجه نیز با فعال کردن تمام مسیرهای دیپلماتیک، مشغول پشتیبانی لازم است و آقای ظریف امروز در گفتگو با همتای چینی خود، آخرین هماهنگی ها را برای تسریع در همکاری های طرف چینی انجام داد.
نفتکش سانچی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی، عصر شانزدهم دی ماه و پس از تصادم یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد و عملیات برای اطفای حریق و تعیین سرنوشت 32 خدمه این کشتی همچنان ادامه دارد.

تصویرها
ضرورت دسترسی و اطلاع هرچه سریع‌تراز وضعیت خدمه ایرانی نفتکش
نمایش موجودیت‌ها