date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۸:۰۰ ب.ظ

معرفی تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

معرفی تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|تحصیل

بسیاری از تجربیاتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دست آمده به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای اجرا، ابلاغ شده است.

معرفی تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست ستاد تحول سلامت کلان منطقه پنج کشور گفت: بسیاری از تجربیاتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دست آمده است در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته است و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای اجرا، ابلاغ شده است.

علیرضا رییسی ادامه داد: در راستای استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، رویکردی بسیار جدی در وزارت بهداشت وجود دارد که با تشکیل ستاد طرح تحول نظام سلامت، کار‌ها پیگیری می‌شود و مشابه کار‌هایی که در وزارت بهداشت سیاستگذاری می‌شود، در کلان منطقه‌های کشور نیز پیگیری و دنبال می‌شود که یکی از آن‌ها کلان منطقه پنج با مرکزیت و محوریت شیراز است.
او با اشاره به برگزاری نشست‌های مختلف در این زمینه، اقدامات موثر در زمینه استانداردسازی و ارتقای کیفیت را نمونه‌ای از ثمربخشی این تلاش‌ها و ایده‌ها برشمرد که در سطح کلان منطقه پنج بسیار برجسته بوده و به عنوان الگو انتخاب شده و در حال پیگیری است.
نماینده وزیر بهداشت در ستاد تحول سلامت کلان منطقه پنج کشور تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از دانشگاه‌های پیشرو در این زمینه است و بسیاری از اقداماتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده، در سطح کلان منطقه پنج از سوی سایر دانشگاه‌ها دنبال می‌شود.
علی بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در دانشگاه و کلان منطقه پنج کشور در زمینه اجرای طرح تحول سلامت به ویژه مدیریت هزینه‌ها گفت: در این دانشگاه از راهکار‌های مناسبی که در زمینه کنترل هزینه‌ها و صرفه جویی در منابع حتی از خارج از سیستم دانشگاه ارایه شود، استقبال می‌شود.
وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با وجود تمام مسایل هزینه ای، پرداخت‌ها به صورت منظم انجام می‌شود و تلاش و مدیریت افراد در راستای صرفه جویی در هزینه‌ها قابل مشاهده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه موضوع کنترل و صرفه جویی در هزینه‌ها بیشتر در بیمارستان‌ها اجرا شده است، ادامه داد: مداخلات در زمینه کنترل و کاهش هزینه‌ها می‌تواند علاوه بر بیمارستان‌ها در سایر زمینه‌ها مانند نیروی انسانی در ابعاد مختلف نیز انجام شود تا به صرفه جویی در هزینه‌ها منجر شود.
تصویرها
معرفی تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
نمایش موجودیت‌ها