date_range چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۰۷:۰۰ ب.ظ

یک ماه بعد از اتمام لیگ برتر بسکتبال؛ سامری خواستار عذرخواهی داوران شد

یک ماه بعد از اتمام لیگ برتر بسکتبال؛ سامری خواستار عذرخواهی داوران شد
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: ورزش|بسکتبال

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان یک ماه بعد از پایان لیگ برتر، خواستار عذرخواهی داوران از تیمش شد.

یک ماه بعد از اتمام لیگ برتر بسکتبال؛ سامری خواستار عذرخواهی داوران شدحماد سامری سرمربی فصل قبل تیم بسکتبال نفت آبادان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به نظرات کارشناسان در هفته های اخیر گفت: بعد از حذف ما در مرحله نیمه نهایی تایید کردند که در ثانیه‌های آخر بازی مقابل شهرداری تبریز، رانینگ (گام‌های اضافه) بازیکن تبریز اتفاق افتاد. به هیچ وجه صحبتم با تیم تبریز نیست، به آن‌ها تبریک می‌گویم، با شایستگی و زحمات خود قهرمان شدند. صحبت درباره اشتباهات داوری دو بازی آخر نیمه نهایی است که نتیجه مسابقه را تعیین کرد، وگرنه تیم دیگری به فینال رسیده بود.

سامری با اشاره به گذشت زمان از مسابقات افزود: حالا که مسابقات تمام شده است و اتفاقی هم نمی‌افتد. اگر داوری فکر می‌کند که اشتباه کرده است، معذرت خواهی کند و بگوید که اشتباه سهوی او تاثیرگذار بوده است. حداقل چنین حرکاتی باعث اطمینان دوباره به داوری می‌شود، وگرنه در لیگ بعد هر سوتی که داوران بزنند، دیگر چه اعتمادی بین جامعه داوران، مربیان و بازیکنان وجود خواهد داشت؟

سامری با اشاره به اینکه قصد مغلطه ندارد، گفت: تیم من اگر اشتباهات داوری نبود، فینالیست می‌شد. اولین نفر بعد از مسابقات خودم بودم که به این دلیل عذرخواهی کردم. همین که تیم ما با اشتباهات داوری به فینال نرسید، تاثیر زیادی روی زندگی 20 نفر گذاشت، مثال آن هم آرمان زنگنه بازیکن تیم بود که شاید در فینال جور دیگری دیده می شد؛ اما حتی به تیم ملی هم دعوت نشد.
 
عذرخواهی داوران تاثیری روی شغلم ندارد

سرمربی نفت آبادان در پاسخ به اینکه آیا برای آینده شغلی خود دنبال عذرخواهی داوران است؟ تاکید کرد: این موضوع در آینده شغلی من به هیچ وجه تاثیر گذار نیست. این مسائل را در گذشت زمان مطرح می‌کنم که کسی فکر نکند دنبال چیزی هستم یا به دنبال زیر سوال بردن تیم‌های دیگر صحبت می‌کنم. در این مدت هم با باشگاه و هیئت مدیره هیچ صحبتی نکرده ام تا دست آن‌ها برای تصمیم گیری سال بعد باز باشد.

وی با بیان اینکه کلیشه‌های مربوط به داوری هم باید تغییر کند، توضیح داد: همیشه می‌گویند اشتباهات داوری وجود دارد و به مربیان گفته می‌شود که شما کار خودتان را انجام دهید و داوران کار خود را انجام می‌دهند. به نظرم این دو مورد باید تغییر کند، چون مربیان و بازیکنان اگر اشتباه کنند، فقط به تیم خود لطمه می‌زنند، در حالی که اشتباهات داوران به طور مستقیم به تیم‌ها لطمه می‌زند؛ بنابراین کار دو گروه را نمی‌توان مقایسه کرد.

سامری افزود: ما مربیان و باشگاه‌ها پذیرفته ایم که هر کسی امکان اشتباه دارد؛ اما خود داوران نمی‌پذیرند که ممکن است جایی اشتباه کنند. دیواری دور خود کشیده اند که اشتباه نمی‌کنند.
تصویرها
یک ماه بعد از اتمام لیگ برتر بسکتبال؛ سامری خواستار عذرخواهی داوران شد
نمایش موجودیت‌ها