date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۱:۰۰ ق.ظ

در آستانه سالروز شهادت امام جواد (ع)؛ همایش جوادالائمه و یادواره شهدا در سرفاریاب

در آستانه سالروز شهادت امام جواد (ع)؛ همایش جوادالائمه و یادواره شهدا در سرفاریاب
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

در آستانه سالروز شهادت امام جواد (ع) همایش سالانه جوادالائمه و یادواره 72 شهید بخش سرفاریاب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد،با حضورمردم و مسئولان،سومین همایش در آستانه سالروز شهادت امام جواد (ع)؛ همایش جوادالائمه و یادواره شهدا در سرفاریابسالانه جوادالائمه ویادواره 72شهید بخش سرفاریاب با محور کم سن و سال ترین شهید بخش سرفاریاب شهید همداد داورپناه برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان در این همایش گفت:جایگاه علمی،اخلاقی واعتقادی امام جواد(ع) موجب شد با وجود محدودیت های ایجاد شده از سوی دشمنان،گروه های مختلف مردم به این اختر تابناک بپیوندد.
آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی با اشاره به اینکه سپردن اعمال به خدا و اعتقاد به نظارت حق تعالی رمز موفقیت جامعه است افزود: اگر عمل مسئولان در جامعه بر مبنای علم ودانش وتقوی نباشد نابسامانی وفساد رواج می یابد.
وی با بیان ضرورت بازسازی بارگاه امامزاده علی(ع) ادامه داد: با توجه به زائران متعدد وجایگاه ویژه این بقعه بین مردم،این بارگاه نیاز به توسعه وبازسازی دارد ونباید به بهانه قدمت تاریخی این کار متوقف شود.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری به عظمت شهادت وکاربزرگ شهیدان اشاره کرد وگفت:مقاومت،نپذیرفتن ذلت و رسیدن به شهادت رمز عزت جامعه ای است که با دشمن شناسی  در مقاومت،   اقدام شجاعانه کرده است.
وی اضافه کرد: پیدایش فقر در جامعه نتیجه سوء مدیریت،غارت ها،چپاول ها وبی عدالتی است.
امام جمعه سرفاریاب هم گفت: امامان معصوم (س)که جوادالائمه جوان ترین آنها است الگویی از معارف انسانی برای سعادتمندی هستند.
حجت الاسلام پژمان افزود: شهدا زیباترین جلوه های جان فشانی را برای بخشیدن عزت به جامعه به نمایش گذاشتند.
فرمانده سپاه ناحیه چرام نیزگفت: امروزه دشمنان نظام در پی القاء محتوایی در تقابل با فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه هستند وباید هوشمند و بابصیرت بود.
سرهنگ حسن رضایی افزود: این یادواره ها با هدف آشنایی نسل نوجوان وجوان با این فرهنگ ناب وترویج فرهنگ ایثار وشهادت است.
در این آئین از پدر شهید همداد داورپناه کم سن ترین شهید سرفاریاب به نمایندگی از خانواده ۷۲ شهید این بخش تقدیر شد و راویان دفاع مقدس از شهید و شهادت و تجلی ایثار در صحنه‌های رزم خاطراتی را عنوان کردند.
بخش سرفاریاب در دوران دفاع مقدس ۷۲ شهید به اسلام وانقلاب تقدیم کرد که مسن‌ترین آن‌ها شهید صدرالله باسوایه ۴۷ ساله در روستای پشت چندار وکم سن وسالترین شهید همداد داورپناه ۱۳ ساله در روستای دره لیر این بخش است.
تصویرها
در آستانه سالروز شهادت امام جواد (ع)؛ همایش جوادالائمه و یادواره شهدا در سرفاریاب
نمایش موجودیت‌ها