date_range جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۵۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آدام ارلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره عربی؛ ایران به برجام پایبند بوده و این توافق به سود آمریکا است

آدام ارلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره عربی؛ ایران به برجام پایبند بوده و این توافق به سود آمریکا است
منبع خبر: صدا و سیما

سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا: آنچه در حال رخ دادن است این است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا خواهد گفت من این توافق را به سود آمریکا نمی‌دانم.

آدام ارلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره عربی؛ ایران به برجام پایبند بوده و این توافق به سود آمریکا استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما  سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا گفت: ایران به برجام پایبند بوده و این توافق به سود آمریکا است.
آدام ارلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گفت: باید یادآور شوم هنگامی که باراک اوباما اقدام به انعقاد توافق هسته ای با ایران کرد کنگره به شدت از این توافق ناخرسند بود. از این رو اقدام به تصویب قانونی کرد که بر اساس آن رئیس جمهور می بایست هر نود روز در خصوص پایبندی ایران به توافق هسته ای به کنگره گزارش دهد و اعلام کند که آیا لغو تحریم ها بر اساس این توافق به سود آمریکا است یا نه. بنابراین، قانون مزبور اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا را در قفس نگه می داشت. دونالد ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرد که من با این توافق موافق نیستم و چنانچه به قدرت برسم این توافق را بر هم خواهم زد. او همچنین تاکید کرده بود که توافق هسته ای بدترین توافقی است که آمریکا آن را امضا کرده است.
بر اساس گواهی هایی که داده شده، ایران به برجام پایبند است و این توافق به سود آمریکا است. جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید می گوید این توافق به سود آمریکا نیست و این سخن به منزله مقدمه ای برای سخنانی است که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد بیان کند. آنچه در حال رخ دادن است این است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواهد گفت من این توافق را به سود آمریکا نمی دانم. او تلاش خواهد کرد کسانی را که به او رای داده اند قانع کند که وعده ای که در تبلیغات انتخاباتی اش به آنها داده پایبند است.

با این حال توافق هسته ای همچنان پابرجا باقی خواهد ماند و تنها راه برای پایان دادن به توافق هسته ای خروج یکی از دو کشور (ایران و آمریکا) است، و بر اساس آنچه رئیس جمهور آمریکا خواهد گفت چنین چیزی رخ نخواهد داد. ترامپ خواهد گفت من معتقد نیستم که این توافق به سود آمریکا باشد اما حال دیگر مساله منوط به کنگره آمریکا است.

چه بسا کنگره تحریم هایی علیه ایران اعمال کند و ای بسا اعلام کند که همه چیز بر همان اساسی که بوده است باقی خواهد ماند. به عقیده من کنگره آمریکا هیچ کاری نخواهد کرد زیرا جیمز متیس وزیر دفاع و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا با خروج از برجام مخالف هستند. البته این اختلاف نظرهایی که در دولت ترامپ دیده می شود سیاست هایی داخلی دولت آمریکا است و ای بسا بهتر باشد که ترامپ بگوید توافق هسته ای توافق خوبی است اما او به خاطر منافع داخلی چنین کاری نمی کند و تلاش خواهد کرد که برای هواداران داخلی اش سخنانی بگوید اما در عین حال او کاری که همپیمانانش را به خشم بیاورد انجام نخواهد داد.

تصویرها
آدام ارلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره عربی؛ ایران به برجام پایبند بوده و این توافق به سود آمریکا است
نمایش موجودیت‌ها