date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۶:۰۰ ق.ظ

رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح در رادیو اربعین: تامین امنیت زوار؛ وظیفه بسیار مهم، حساس و تعیین‌کننده نیروهای مسلح

رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح در رادیو اربعین: تامین امنیت زوار؛ وظیفه بسیار مهم، حساس و تعیین‌کننده نیروهای مسلح
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|آیین

رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح مسئولیت و ماموریت دارند با هوشمندی و بیداری 24 ساعته از امنیت مثال‌زدنی زائران اربعین حسینی مراقبت کنند.

رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح در رادیو اربعین: تامین امنیت زوار؛ وظیفه بسیار مهم، حساس و تعیین‌کننده نیروهای مسلحبه  گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سردار سید مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح در گفتگوی تلفنی با رادیو اربعین با بیان اینکه ستاد اربعین نیروهای مسلح به منظور بکارگیری ظرفیت های نیروهای مسلح که می تواند در خدمت زائرین حضرت اباعبدالحسین (ع) در اربعین قرار بگیرد ، فعال شده است  و سابقه چندین ساله دارد، گفت: البته سال های اخیر به جهت اینکه بخش های مختلف دولت فعالیت خوبی را شروع کردند، بخشی از وظایف غیرذاتی نیروهای مسلح کمتر شده است.
وی یکی از وظایفی بسیار مهم و حساس و تعیین کننده نیروهای مسلح را امنیت زائرین برشمرد و اظهار داشت: امنیت زائرین هم در داخل کشور و هم در سرزمین عراق که از دغدغه های اصلی مسئولین است؛ نیروهای مسلح اعم از نیروی انتظامی، مرزبانی، سپاه پاسداران و بخش هایی هم ارتش جمهوری اسلامی، مسئولیت و ماموریت دارند و تکالیف و ماموریت هایی به آن ها ابلاغ شده است که  به خوبی انجام می دهند و با هوشمندی و بیداری ۲۴ ساعته از این امنیت مثال زدنی مراقبت می کنند تا کمترین مسئله در رابطه با امنیت برای زائرین نداشته باشیم.
رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح ادامه داد: در داخل سرزمین عراق هم به کمک سفیر محترم و مشاوره های لازم، سعی کردیم مراقبت های امنیتی دولت عراق را توجه دهیم و تشدید کنند تا مشکلی پیش نیاید.
وی با بیان اینکه در حوزه انتظامی، وظایف بسیار سنگینی را نیروی انتظامی بر عهده دارد، عنوان کرد: جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ششصد تا هفتصد هزار نفر سال گذشته عمدتا از مرزها و با درصد بالاتری از مرز مهران عبور کردند و این یک بار بسیار سنگینی است.
 با توجه به اینکه تصمیم ما این است که کمترین توقف را زئرین در مرزها داشته باشند، نیروی انتظامی ظرفیت های خودش را بسیج کرده است تا بتواند به سرعت گذرنامه ها و روادید را کنترل کند و به راحتی و به سهولت انجام شود.سردار میراحمدی در رابطه با دیگر وظایف نیروهای مسلح، گفت: بهداشت و درمان و کنترل تغذیه های زائرین و نظم بخشی به موکب ها و انتظام بخشی به فعالیت های مردمی برای خدمات رسانی، وظایفی است که نیروهای مسلح دارند انجام می دهند.
وی به شرایط برخی از مشمولان سربازی که قصد زیارت به کربلا را دارند ، اشاره کرد و گفت: مشمولینی که مشغول تحصیل در مدارس و دانشگاه و حوزه علمیه هستند، در گذشته باید وثیقه مالی می سپردند اما این حذف شد و با تعهدی ، همانجایی که مشغول به تحصیل هستند، برایشان مجوز خروج از کشور صادر می شود و این تسهیل گری برای این عزیزان انجام شده است. برای کسانی که باید به خدمت سربازی بروند و دفترچه آماده به خدمت نگرفتند اگر غیبت کرده باشند، امکان خروج از مرز برایشان ممکن نیست.

تصویرها
رئیس ستاد اربعین نیروهای مسلح در رادیو اربعین: تامین امنیت زوار؛ وظیفه بسیار مهم، حساس و تعیین‌کننده نیروهای مسلح
نمایش موجودیت‌ها