date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۴۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نازیسم نه؛ اعتراض اتریشیها به ائتلاف افراطی

نازیسم نه؛ اعتراض اتریشیها به ائتلاف افراطی
منبع خبر: صدا و سیما

هزاران تن از مردم اتریش در اعتراض به ائتلاف حاکم تظاهرات کردند.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، هزاران تن از مردم اتریش روز شنبه در اعتراض به دولت راست گرای افراطی این کشور در خیابان های وین تظاهرات کردند.

پلیس اتریش شمار شرکت کنندگان در این تظاهرات را 20 هزار تن اعلام کرد اما سازمان دهندگان شمار شرکت کنندگان را دست کم دو برابر می دانند.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی با مضمون « اجازه ندهید نازی ها حکومت کنند» با خود حمل می کردند.

معترضان معتقدند ائتلاف حاکم در واقع گامی رو به عقب برای این کشور است که به الحاق 80 سال پیش اتریش به آلمان نازی اشاره دارد.

تظاهرکنندگان به حضور راست گرایان افراطی در حاکمیت کنونی اعتراض دارند.

زنی می گوید این افراط گرایان به ساختاری تعلق دارند که ریشه آنها در حزب نازی است.

زن دیگری می گوید من نمی خواهم در خانه و روی مبل خود بنشینم و به دولت غر بزنم. من این راست گرایان افراطی و به ویژه نفرت آنها از خارجی ها را دوست ندارم. من فکر می کنم آنها به مردم دروغ می گویند زیرا طرح هایشان هیچ طرفداری ندارد.

مردی می گوید با مسئله پناهجویان به شیوه ای نامناسب برخورد می شود در حالی که این مسئله واقعا تا این حد بزرگ نیست. اگر اقتصاد شکوفا شود مردم هم بهتر خواهند شد. ما نباید از این سخنان عوام فریبانه بترسیم.

سباستین کورتس صدراعظم محافظه کار و سی و یک ساله اتریش ، شش وزیر راست گرای افراطی را در کابینه خود به کار گرفته است. سه تن از آنان نیز وزارت خانه های کلیدی کشور، دفاع و امور خارجه را در اختیار گرفته اند.

این ائتلاف دولتی در اتریش دومین ائتلاف محافظه کاران و راست گرایان افراطی در این کشور از ابتدای سال دوهزار است.

ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها