date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۳۶:۰۰ ق.ظ

مهمترین خبرهای جهان (7-19)

مهمترین خبرهای جهان (7-19)
منبع خبر: صدا و سیما

وزیر دادگستری آمریکا اذعان کرد در دو سال گذشته میزان جرم و قتل در آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ مهمترین اخبار ایران در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است ..

 ایران

ـ سفیر ایران در سازمان ملل : نقض سیستماتیک حقوق اقلیت های مذهبی در عربستان ، نسل کشی در عوامیه ، خفه کردن صدای منتقدان خاندان سلطنت ، نبود انتخابات ،برده داری زنان و دختران مهاجر و حمایت از تروریست های داعش و جبهه النصره و کودک کشی در یمن ؛ هر یک به تنهایی برای آشکار کردن چهره سعودی ها کافی است ./ قطعنامه حقوق بشری ضد ایران با 83 رای موافق در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید .

روسیه

ـ وزارت دفاع روسیه اعلام کرد : شهر دیرالزور سوریه به طور کامل مین روبی شد./ ­وزارت امورخارجه روسیه با انتقاد شدید از ترزا می نخست وزیر انگلیس اعلام کرد :حمله اخیر می علیه روسیه تلاشی برای انحراف اذهان عمومی نسبت به مشکلات داخلی انگلیس بود.ترزا می روز گفته بود انگلیس و متحدانش با یکدیگر کار خواهند کرد تا علیه اقدامات روسیه از جمله مداخله در انتخابات و حملات سایبری که نظم بین الملل را تهدید می کند مبارزه کنند.

  لبنان

روسای جمهور فرانسه و لبنان تلفنی درباره لبنان پس از استعفای سعد حریری در عربستان رایزنی کرده اند./ سعد حریری نخست وزیر لبنان در توئیت خود بار دیگر اعلام کرد بزودی به لبنان باز می گردد. حریری با این حال در توئیت خود موضوع پرسش برانگیزی را مطرح کرد و آن این که خانواده اش در عربستان باقی خواهند ماند./ وزیر خارجه لبنان: سعد الحریری در وضعیتی مبهم به سر می برد و برای اینکه ثابت شود آزاد است باید به لبنان بازگردد. 

  فرانسه

ـ صد نفر از اعضای حزب "جمهوری به پیش" در اعتراض به نبود دموکراسی درون حزبی از این حزب تازه تاسیس امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه جدا شدند./ رئیس جمهور فرانسه اعتقاد دارد تندروی مذهبی در محله های مشکل دار شهرهای فرانسه به علت ضعف حاکمیت ارزشهای جمهوری فرانسه است.

 زیمبابوه

ـ افسران نظامی زیمبابوه از طریق تلویزیون دولتی این کشور هر گونه کودتا را تکذیب کردند./ افسران نظامی زیمبابوه اعلام کردند رابرت موگابه رئیس جمهور این کشور در امنیت و سلامت کامل به سر می‌برد.

آمریکا

ـ دو نماینده زن مجلس نمایندگان آمریکا دو همکار خود را به آزار و اذیت جنسی متهم کردند./ وزیر دادگستری آمریکا اذعان کرد در دو سال گذشته میزان جرم و قتل در آمریکا افزایش یافته است.

لبنان

ـ حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت : عراق مناطق مرزی را بدون خشونت پس خواهد گرفت.

سوریه 
بشار الجعفری ، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد : ائتلاف کشورهای عربی با هدف حمایت از تروریسم و ریختن خون انسان ها با یکدیگر متحد شده اند.

 

نمایش موجودیت‌ها