date_range یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۴۲:۰۰ ب.ظ

نماینده مردم همدان در مجلس؛ پیشنهاد مذاکره؛ توطئه‌ای که با پاسخ رهبر انقلاب خنثی شد

نماینده مردم همدان در مجلس؛ پیشنهاد مذاکره؛ توطئه‌ای که با پاسخ رهبر انقلاب خنثی شد
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|مجلس

حاجی‌بابایی پیشنهاد نخست‌وزیر ژاپن برای مذاکره را توطئه امریکا دانست که با پاسخ رهبر معظم انقلاب خنثی شد

نماینده مردم همدان در مجلس؛ پیشنهاد مذاکره؛ توطئه‌ای که با پاسخ رهبر انقلاب خنثی شدحمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه جلسه علنی مجلس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: یکی از ویژگی‌های امریکا بی صداقتی و وفادارنبودن به عهد است که از ابتدا نیز همینطور بود آنان تحریم‌ها را علیه ما و دیگر کشور‌ها آغاز کردند و بسیار گسترش دادند.
وی افزود: به همین سبب دنیا بر ترامپ علامت سوال گذاشت و او را جنگ طلب، بی منطق، قانون شکن و دارای ده‌ها لقب منفی دیگر دانست به همین علت رئیس جمهور امریکا برای اینکه از این مهلکه عبور کند و بتواند در حین ادامه دادن تحریم ها، این علامت سوال را به نحوی بی رنگ کند ادعای مذاکره با کشورمان را مطرح کرد.
حاجی بابایی گفت: بر این اساس آقای آبه شینزو برای مذاکره به کشورمان سفر کرد و رهبر معظم انقلاب در فرصتی طلایی که دوربین همه رسانه‌های دنیا بر این دیدار متمرکز شده بود مطلبی فرمودند که چهره واقعی ترامپ و امریکا را نشان دادند و آن مطلب این بود که ترامپ شایسته مذاکره و تبادل پیام نیست.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: این دیدگاه کاملا درست است، زیرا فردی که توافق نامه برجام را یک جا کنار گذاشت پیمان شکن است، کسی که این همه علیه ملت ایران ظلم کرده است و حتی مواد غذایی و دارو را نیز تحریم می‌کند چطور می‌شود به صداقتش اعتماد کرد؟
وی با طرح این پرسش که فردی که هر روز یک پیمان می‌شکند چطور می‌شود با او پیمان جدید بست؟ گفت: به همین علت پیشنهاد مذاکره، توطئه‌ای بود که با سخنان رهبر معظم انقلاب خنثی شد، توطئه‌ای که هم تحریم‌ها و مشکلات ما را افزایش می‌داد و هم در نهایت کشورمان را با هزینه دو جانبه مواجه می‌کرد.
نماینده مردم همدان در مجلس درباره نحوه مواجهه با باج خواهی امریکایی‌ها تصریح کرد: کرک و پر امریکایی‌ها ریخته است و دیگر آوردن ناو جنگی و تهدیدهایش واقعا ارزشی ندارد.
حاجی بابایی افزود: آنان از یک سو ناو جنگی می‌آورند و از سوی دیگر مدعی مذاکره می‌شوند؛ انسان نمی‌داند کدام یک از این دو درست است، آنچه مردم ایران را می‌خنداند آوردن ناوگان امریکایی‌ها به منطقه است، چون ما از نظر امنیتی ضریب بسیار بالا و نفوذپذیری کمی داریم پس تهدید‌ها اثری ندارد.
وی گفت: البته مذاکره‌ای هم در کار نبود، زیرا فرستادن نخست وزیر ژاپن دست دوستی نبود بلکه همان دست چدنی است که به شکل دیگری نشان داده می‌شود، آنان می‌خواهند چهره صلح طلبی را در دنیا نمایش دهند و چهره جنگ جوی خود را پنهان کنند و درعین حال ایران را در سختی معیشت قرار دهند.

تصویرها
نماینده مردم همدان در مجلس؛ پیشنهاد مذاکره؛ توطئه‌ای که با پاسخ رهبر انقلاب خنثی شد
نمایش موجودیت‌ها