date_range یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۳۹:۰۰ ب.ظ

نماینده مردم تهران در مجلس؛ پیشنهاد مذاکره همزمان با تشدید تحریم‌ها نمی‌تواند واقعی باشد

نماینده مردم تهران در مجلس؛ پیشنهاد مذاکره همزمان با تشدید تحریم‌ها نمی‌تواند واقعی باشد
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|مجلس

مافی: امریکا در حالی از مذاکره دم می‌زند که همزمان تحریم‌ها علیه کشورمان را سخت‌تر و تحریم پتروشیمی ما را اجرایی می‌کند. آیا این قابل اطمینان است

پروانه مافی در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: امریکا عمدتاً منافع خود را در دنیا پوشش می‌دهد. گاهی پیشنهاد مذاکره می‌دهد و گاه از روی میز بودن گزینه جنگ سخن می‌گوید ما هم باید منافع ملی خود را در نظر داشته باشیم، زیرا کشوری که از مذاکره دم می‌زند همزمان تحریم‌ها را علیه ما سخت‌تر و تحریم‌های پتروشیمی را اجرا می‌کند قابل اطمینان نیست.
نماینده مردم تهران درباره باج خواهی امریکایی‌ها گفت:​ طبعاً ما در چهل سال پس از انقلاب تصمیم باج خواهی‌های دشمنان نشدیم و این بار هم نخواهیم شد و با استقامت مردم و تدابیر داهیانه‌ای که اندیشیده می‌شود می‌توانیم از این مرحله نیز عبور کنیم و اقتدار ملی را که در طول تاریخ برای همه ثابت شده است حفظ کنیم.
وی همچنین درباره پیام سفر نخست وزیر ژاپن به تهران گفت: آقای آبه شینزو بعنوان میانجی از طرف امریکا به ایران آمد، پیامش را آورد که شنیده شد و جوابش را هم گرفت دنیا نیز هم پیام را می‌شنود و هم جوابی که از ایران دریافت شد و قضاوتش را خواهد کرد.

نمایش موجودیت‌ها