date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۰۴:۰۰ ب.ظ

روند کند پرداخت تسهیلات به مناطق سیل‌زده اتمام نوسازی واحدهای تخریبی سیل تا پایان سال

روند کند پرداخت تسهیلات به مناطق سیل‌زده اتمام نوسازی واحدهای تخریبی سیل تا پایان سال
منبع خبر: صدا و سیما

معاون بنیاد --مسکن: تا پایان تیر، واحدهای تعمیراتی و تا پایان سال تمامی واحدهای احداثی خسارت‌دیده در سیل اخیر تکمیل می‌شود

عزیزالله مهدیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: کار نوسازی و بازسازی در اکثر استان‌ها آغاز شده و با جدیت در حال پیگیری هستیم و پرداخت تسهیلات برای همه استان‌ها آغاز شد که در مرحله اول ۵ هزار میلیارد تومان بود ­و از این مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به بخش مسکن است؛ و ما برای بازسازی ­واحد‌ها به ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم.
وی ادامه داد: با اعلام آمادگی بانک‌ها مابقی تسهیلات تا ۱۰ روز آینده پرداخت می‌شود.
مهدیان تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به همه استان‌ها ابلاغ شده است و ۲۳ هزار واحد به بانک‌ها معرفی شدند و از این مقدار یک هزار و ۶۰۰ پرونده تشکیل و عقد قرارداد شد.
وی با اشاره به روند کند پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده گفت: در اوایل زمان بازسازی واحد‌ها، بانک‌ها از نظر ساختاری آمادگی تجهیز نیرو‌های خود را نداشتند. با توافقی که روز گذشته با بانک‌ها صورت گرفت توافق شد بانک‌ها نیرو‌های خود را در مناطق سیل زده افزایش دهند تا روند تشکیل پروند سرعت گیرد.
معاون امور بازسازی مسکن روستایی ­بنیاد ­مسکن کشور تصریح کرد: براساس توافق صورت گرفته تا پایان خرداد ماه همه خسارت دیده‌ها به بانک معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از منابع تسهیلات بلاعوض را دولت تخصیص داده است، افزود: در استان مازندران نوسازی و احداث واحد‌ها در ۶ ماه اول سال به اتمام می‌رسد.
معاون بنیاد ­­مسکن گفت: تا پایان تیر، واحد‌های تعمیراتی و تا پایان سال تمامی واحد‌های احداثی خسارت دیده در سیل اخیر تکمیل می‌شود.
مهدیان بیان کرد: تا پایان خرداد ۱۷۰ هزار واحد معرفی شده به بانک‌ها عقد قرار داد می‌شوند و تا پایان تیرماه بازسازی ­۱۱۰ هزار واحد خسارت دیده در سیل اخیر به اتمام می‌رسد.
وی گفت: برخی از خانه‌هایی که در کنار بستر رودخانه و یا اینکه در محل حادثه قرار دارد جا به جا می‌شود، دولت زمین‌هایی را برای جابه جایی شناسایی کرده است. در پلدختر و معمولان که در حریم رودخانه بودند برای جابه جایی واحد‌ها ­زمین زمین شناسایی شده است.
ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها