date_range یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۵۸:۰۰ ب.ظ

چهارمحال و بختیاری؛ ازسرگیری آبرسانی سیار به عشایر

چهارمحال و بختیاری؛ ازسرگیری آبرسانی سیار به عشایر
منبع خبر: صدا و سیما

عملیات آبرسانی سیار به برخی مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری از سرگرفته شد.

چهارمحال و بختیاری؛ ازسرگیری آبرسانی سیار به عشایربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر استان گفت: 29 دستگاه کامیون تانکردار بخش خصوصی و دولتی روزانه 700 هزار لیتر آب آشامیدنی برای عشایر تامین می کنند.

یدالله چراغپور افزود: با افزایش دما و کاهش آب های سطحی در مراتع، هم اکنون به برخی از مناطق عشایری استان نظیر " دیناران" شهرستان اردل و "میلاس" لردگان و مراتع بروجن و کیار آبرسانی می شود.

معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: امسال 320 میلیارد ریال اعتبار دولتی از محل صندوق توسعه ملی برای تامین خواک دام عشایر و حمایت از تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز اختصاص یافت.

چراغپور افزود: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات به عشایر دارای شرایط متقاضی پرداخت می شود.

وی با اشاره به  ذخیره سازی بیش از پنج هزار تن محصول جو برای تامین خوراک دام عشایر استان، گفت: با تمهیدات اندیشیده شده تا پایان زمان برداشت محصولات زراعی بیش از پنج هزار تن محصول جو دیگر هم برای تامین خوراک دام عشایر ذخیره سازی خواهد شد.

چهارمحال و بختیاری با 126 هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و 500 هزار راس دام، دومین استان عشایری کشور پس از استان فارس است.

تصویرها
چهارمحال و بختیاری؛ ازسرگیری آبرسانی سیار به عشایر
نمایش موجودیت‌ها