date_range سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۴:۰۰ ب.ظ

در سال تحصیلی جدید؛ گسترش طرح مهارت‌افزایی دانشجویان

در سال تحصیلی جدید؛ گسترش طرح مهارت‌افزایی دانشجویان
منبع خبر: صدا و سیما

وزیر علوم: طرح مهارت‌افزایی دانشجویان، با مشارکت تمامی بخش‌های دانشجویی و فرهنگی در سال تحصیلی جدید گسترش می‌یابد.

در سال تحصیلی جدید؛ گسترش طرح مهارت‌افزایی دانشجویانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ منصور غلامی در گردهمایی معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور گفت: این گردهمایی با صدور حکم رهبر معظم انقلاب برای تنفیض نمایندگی به دکتر رستمی مقارن شده و این فرصتی خوبی است تا به مسائل فرهنگی و دانشجویی کشور توجه ویژه‌ای شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در بخش‌های فرهنگی در سال‌های اخیر فعالیت خوبی شده است و شاهد فضایی آرام و پرنشاط در دانشگاه‌های کشور بوده ایم.

وی گفت: تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فعالیت دانشگاه‌ها گسترش یافت و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز فعالیت‌های خوبی داشته اند، اما خواهش می‌کنم که در بخش معاونت فرهنگی، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز وارد شوند و فضای فرهنگی با همفکری این قشر به کار خود ادامه دهد و بتوانیم از تجربیات استادان دانشگاهی نیز بهره‌مند شویم.

غلامی با اشاره به فعالیت بخش معاونت دانشجویی دانشگاه‌ها تاکید کرد: سازمان امور دانشجویان باید در کنار معاونان دانشگاهی قرار گیرد تا کمبود و کاستی‌ها در امور دانشجویی بررسی و رفع شود، البته تامین رفاه دانشگاهیان، ارتقای سطح رستوران‌های دانشجویی و افزایش کیفیت غذای دانشجویی نیازمند حمایت بیشتری است و باید به بخش مشاور دانشجویی نیز توجه کنیم.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت:​ خدمات و سرویس‌های رفاهی برای دانشجویانی که نخستین بار وارد دانشگاه می‌شوند باید به خوبی آماده باشد تا بتوانند از امکانات رفاهی دانشگاهی بهره‌مند شوند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مهارت افزایی دانشجویان در سال تحصیلی جدید افزود: طرح مهارت افزایی دانشجویان از پارسال به منظور ایجاد امید به آینده شغلی با مشارکت همه بخش‌های دانشگاهی آغاز شد و هم اکنون باید حوزه‌های دانشجویی و فرهنگی در مشارکت گرفتن گروه‌های دانشجویی برای طرح مهارت افزایی و اثرگذاری آن بر آموزش فعالیت داشته باشند.

وی گفت: نیاز داریم که دانشجویان به آینده خودشان امیدوار باشند و در کنار دانشجویان برای حمایت از آن‌ها همیشه آماده هستیم.

تصویرها
در سال تحصیلی جدید؛ گسترش طرح مهارت‌افزایی دانشجویان
نمایش موجودیت‌ها