date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۲۵:۰۰ ب.ظ

تعطیلی 41 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان البرز

تعطیلی 41 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان البرز
منبع خبر: صدا و سیما

41 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان البرز، طی نیمه نخست امسال تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  مرکز قزوین، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز گفت: تعطیلی این تعداد مرکز غیربهداشتی، به تعطیلی 41 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان البرز دنبال ۴هزار و ۸۹۴بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام شد.
علیرضا مهرعلیان افزود: بازرسان بهداشت محیط شهرستان البرز در این مدت ۴۳۴مورد نمونه گیری مواد غذایی انجام دادند که ۱۰۰مورد آن، غیرقابل مصرف انسانی تشخیص داده شد؛ هزار و ۳۸۱کیلوگرم ماده غذایی فاسد و غیرمجاز هم کشف، ضبط و معدوم شد.
به گفته او ۸۸واحد صنفی متخلف، به مراجع قضایی معرفی شده اند.
در همین حال کارشناس بهداشت محیط شبکه گفت: در این مدت ۴۶۸مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی و ۱۱۹مورد نمونه برداری از آب استخر‌های شنا انجام شده است.
مریم کنعانی نژاد افزود: بازرسان بهداشت محیط شبکه در این مدت ۳۸۶مورد گواهینامه آموزش بهداشت عمومی و دو هزار و ۷۱۶عدد کارت معاینه پزشکی صادر کردند.
او همچنین اضافه کرد: تعداد گزارش‌های مردمی به سامانه مدیریت ارتباطات مردمی وزارت بهداشت(شماره تلفن ۱۹۰) در نیمه نخست سال ۲۵۴ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال، بیش از ۹۵درصد رشد داشته است.
از مردم خواسته شده هرگونه مشکل بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، مدارس، مراکز آموزشی و تربیتی، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی - درمانی و مطب‌ها را به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.
تصویرها
تعطیلی 41 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان البرز
نمایش موجودیت‌ها