date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۵۵:۰۰ ب.ظ

توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سهامداری صنوف

توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سهامداری صنوف
منبع خبر: صدا و سیما

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت بر توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سهامداری صنوف خرد تاکید کرد.

توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سهامداری صنوفبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، حسن یونس سینکی در دهمین اجلاس دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف با اشاره به اینکه فروشگاه های زنجیره ای تهدیدی برای جامعه خرد صنفی محسوب می شود ، افزود: 3 میلیون واحد صنفی( 2.5میلیون واحد دارای جواز و 500 هزار واحد بدون جواز) امروز در معرض این پدیده جدید قرار گرفته‌اند که باید این واحدها نیز در این فروشگاه ها جای خود را باز کنند.
معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت 17.5 درصد از تولید ناخالص ملی را در دست اصناف دانست و گفت: همه باید برای بهره‌گیری از فرصت‌های فعلی وقت بگذارند.
وی گفت: این سوال ها نیز مطرح است که با توسعه یافتگی و تجاری شدن فعالیت ها چه پاسخی برای جامعه شبکه‌های سنتی خواهیم داشت؟ اصناف در بین 2900 شعبه فروشگاه‌های زنجیره ای چه سهمی دارندو تهدیدی را که 5 تا 10 سال دیگر متوجه جامعه خرد صنفی کشور می‌شود چطور پاسخ خواهیم داد؟
سینکی گفت: درصد قابل توجهی از شاغلان در بخش اصناف مدرک دیپلم یا زیر دیپلم دارند که برای آموزش این بخش باید دوره‌های تخصصی برگزار شود.
معاون وزیر صنعت افزود : برای حمایت از تولید 7 ایستگاه تعریف شده است که در کشورهای پیشرفته، بانک‌ها در ایستگاه دوم یا سوم قرار دارند اما در ایران بانک‌ها در ردیف 37 قرار دارند.
وی با بیان اینکه دولت در عمل به برخی تعهداتش نتوانسته است به درستی عمل کند، گفت: بازرسی صنوف یکی از این موارد است.

تصویرها
توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سهامداری صنوف
نمایش موجودیت‌ها