date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۷:۰۰ ب.ظ

خبرنگاران آمریکایی شواهدای از حمله شیمیایی ادعایی در دوما پیدا نکردند

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما   به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، خبرنگاران آمریکایی که برای یافتن نشانه‌هایی از استفاده ادعایی از سلاح‌های شیمیایی از شهر دوما سوریه بازدید کردند، مدارکی در تایید اینکه حمله شیمیایی اتفاق افتاده باشد، پیدا نکردند.
خبرنگاران شبکه تلویزیونی «وان امریکن نیوز نت‌وورک» در جستجوی شواهد و مدارکی در مورد حمله شیمیایی ادعایی به شهر دوما رفتند.
پیرسون شارت خبرنگار این تلویزیون که با نمایندگان مقامات سوریه به دوما رفته بود در گزارشی مستقیم اعلام کرد با ساکنان شهر گفتگو کرده  و هیچکس تایید نکرد که حمله مورد نظر صورت گرفته است.
این خبرنگار گزارش داد: «من با حدود 10 نفر از ساکنان منطقه‌ای که گفته می شود حمله شیمیایی ادعایی در آنجا صورت گرفته است، گفتگو کردم. هیچیک از آنان چیزی در مورد حمله شیمیایی نه دیده و نه شنیده‌ است. آنها گفتند در آن روزی که گفته می شود حمله صورت گرفته است (هفتم آوریل)، در این منطقه بودند و هیچ چیز غیرعادی مشاهده نکردند.»
وی افزود از 40 تا 50 نفر دیگر در شهر نیز سؤال پرسیده است اما هیچکس چیزی در مورد این حمله نشنیده بود.
وی توضیح داد: «زمانی که از آنها پرسیدم پس چه اتفاقی افتاده است ،‌ گفتند که یک صحنه سازی بود که توسط تروریستهایی که آن زمان شهر را اشغال کرده بودند، سازماندهی شده بود. آنها گفتند تروریستها مایوس شده بودند و برای فرار از ارتش سوریه که آنها را تحت فشار گذاشته بود نیاز داشتند حقه‌ای سوار کنند.»
وی در ادامه گفت به محلی که گفته می شود حمله شیمیایی اتفاق افتاده، رفته است و هیچ مدرکی دال بر آن پیدا نکرده است.
شارپ سپس به بیمارستانی رفت که تحت کنترل تروریستها بود. او وارد اتاقی شد که در ویدئوها گفته می شود قربانیان حمله شیمیایی ادعایی در آنجا بودند.
وی توضیح داد: «من با یکی از پزشکانی که در روز حمله سر کار بود صحبت کردم و از او پرسیدم چه دیده است؟ او پاسخ داد که آن روز هم یک روز عادی بود اما گرد و غبار زیادی وجود داشت. بسیاری از مردم از سرفه و تحریک دستگاه تنفسی شکایت داشتند اما هیچ علائم دیگری نداشتند. ناگهان یک افراد ناشناسی وارد شدند و فریاد زدند حمله شیمیایی صورت گرفته است. آنها افرادی را همراه آوردند که می گفتند تحت تاثیر حمله شیمیایی قرار گرفتند و به آنها آب پاشیدند. پزشکان شروع به رسیدگی به آنها کردند و افراد ناشناس از این صحنه فیلم گرفتند.»
پیرسون شارپ افزود افراد ناشناس به فیلم گرفتن پایان دادند و رفتند و همه چیز تمام شد.
وی گفت: «پزشکان به من گفتند بیمارانی که اینجا بودند هیچ علائمی از یک حمله شیمیایی نداشتند. افراد ناشناسی که آمدند و صحنه سازی کردند نیز حالشان خوب بود.»

نمایش موجودیت‌ها