date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رتبه نخست مازندران در رسیدگی به پرونده‌های ثبتی بدون سند

رتبه نخست مازندران در رسیدگی به پرونده‌های ثبتی بدون سند
منبع خبر: صدا و سیما

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از رتبه نخست کشوری این استان در رسیدگی به پرونده‌های قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی زمین‌ها و ساختمان‌های بدون سند خبر داد.

رتبه نخست مازندران در رسیدگی به پرونده‌های ثبتی بدون سند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، محمدحسن بهادر در حاشیه دومین کمیته املاک و کاداستر این اداره کل گفت: با تصویب این قانون و اجرایی شدن آئین نامه آن از اواسط سال 91 تاکنون، 249 هزار و 601 پرونده در 24 حوزه ثبتی مازندران تشکیل شده که ثبت نام 234 هزار و 393 پرونده مورد تایید قرار گرفته است.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران به صدور 96 هزار و 86 رای مثبت و 56 هزار و 357 رای منفی برای اینگونه پرونده ها که به صورت شبه قضائی رسیدگی می شود اشاره کرد و افزود: رعایت قوانین حفظ کاربری زمین های زراعی و باغ ها و نیز جلو گیری از کوچک شدن زمین های کشاورزی خط قرمز هیات های رسیدگی کننده در این قانون خواهد بود.
بهادر با بیان اینکه متقاضیان قبل از هر اقدامی برای ثبت نام به شرایط قانونی آن در سامانه مربوطه توجه کرده تا پس از طی مراحل با رای منفی هیات ها مواجه نشوند گفت: فوت و مفقود الاثر و دسترسی نداشتن به مالک رسمی یا حداقل یک نفر از ورثه آنان و نیز دسترسی نداشتن به مالکان مشاعی از شرایط عمده رسیدگی و صدور سند بوده و زمین های دولتی، عمومی، ملی، منابع طبیعی و موات از شمول این قانون مستثنی هستند.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران با اشاره به اینکه که رای لازم برای 91 درصد پرونده ها صادر شده است افزود: رسیدگی به پرونده های مشمول این قانون در اداره های ثبت اسناد و املاک این استان در حال حاضر بروز بوده و امیدواریم بنیاد ها و دستگاه های اجرائی متولی، پاسخ استعلامات متقاضیان را به موقع و با صراحت تهیه و ارسال دارند تا موجب سرگردانی و نارضایتی مراجعان نشود.

تصویرها
رتبه نخست مازندران در رسیدگی به پرونده‌های ثبتی بدون سند
نمایش موجودیت‌ها