date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هاآرتص: ترامپ با اقدام خود، خونریزی را برای قدس به ارمغان آورد

به گزارش سرویس بین الملل   خبرگزاری صداوسیما  پایگاه اینترنتی نشریه هاآرتص در مطلبی نوشت: ترامپ با اقدام خود به جای صلح، خونریزی را برای شهر قدس به ارمغان آورد.
به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه هاآرتص، به نظر می رسد که رئیس جمهور آمریکا علاقه زیادی به اجرای طرح جرد کوشنر برای ایجاد صلح (سازش) در خاورمیانه دارد اما او با این اقدام خود درباره شهر قدس به خشونت گسترده،ایجاد بی ثباتی در کشورهای متحد آمریکا در خاورمیانه(غرب آسیا) و اقدامات تروریستی دامن می زند.
به نظر نمی رسد که اقدامات ترامپ مورد حمایت بسیاری از رای دهندگان به وی باشد. نظرسنجی جدید دانشگاه مریلند نشان می دهد که شصت و سه درصد از مردم آمریکا و از جمله چهل و چهار درصد از جمهوری خواهان مخالف انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به شهر قدس هستند. 
شهر قدس محل زندگی حدود سیصد هزار نفر فلسطینی است که بسیاری از آنها در فقر شدید و مناطق فاقد امکانات و با تراکم جمعیت بالا زندگی می کنند.بسیاری از فلسطینی ها در مناطق حومه ای شهر قدس از کمبود امکانات زیرساختی و فرصت های لازم برای پیشرفت اقتصادی و اجتماعی رنج می برند. جرد کوشنر، داماد ترامپ ماهها است که بر روی از سرگیری مذاکرات بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها برای حل و فصل این منازعه کار می کند.
به نظر می رسد که سخنرانی اخیر ترامپ می تواند به منزله پایانی بر تلاش های چند ماه اخیر کوشنر باشد. در پایان هفته گذشته کوشنر اعلام کرد که در جهت پیشبرد منافع مهم آمریکا در خاورمیانه(غرب آسیا) تلاش می کند اما به نظر می رسد که ترامپ برای تحکیم جایگاه سیاسی خود همه طرح های وی را نابود کرده است.
تبعات این اقدامات ترامپ می تواند شدید باشد. ما می توانیم شاهد خشونت در شهر قدس باشیم.ما می توانیم شاهد خشونت در قلمروهای فلسطینی و یا اینکه حتی در جهان عرب و اسلام باشیم. یک تغییر در موضع آمریکا در رابطه با شهر قدس می تواند سبب بی ثبات شدن وضعیت و جایگاه محمود عباس و یا خاندان سلطنتی اردن شود.این موضوع مطمئنا می تواند فرصت قابل توجهی برای تقویت جبهه ایران شود. این موضوع می تواند سبب دور شدن آمریکا از متحدان اروپایی اش شود.

نمایش موجودیت‌ها