date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۳:۰۰ ب.ظ

تاکید تبادار بر آسیب‌شناسی در نحوه مدیریت استان

تاکید تبادار بر آسیب‌شناسی در نحوه مدیریت استان
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|دولت

هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس عصر امروز در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، مرکز فارس ٰ استاندار فارس در این جلسه با اشاره به اینکه در نحوه مدیریت استان باید آسیب‌شناسی انجام شود و در کارها نیز نگاه جامع مبتنی بر برنامه‌ریزی در ابعاد مختلف اعمال شود تصریح کرد:در شورای برنامه‌ریزی و توسعه نباید تنها به ارائه گزارش مدیران دستگاه‌های مختلف اکتفا شود بلکه باید هر موضوعی که مطرح می‌شود بررسی و نقاط قوت و ضعف آن، توانمندی و ضعف دستگاه اجرایی مربوط نیز در نظر گرفته شود.

تبادارگفت:مدیران استان در جلسات متعدد مدام در مورد جذب سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذار سخن می‌گویند اما در ارتباط با سرمایه‌گذار همراهی مشهودی دیده نمی‌شود و امروز بیشتر متقاضیان سرمایه‌گذاری از این موضوع گله‌‌مند هستند و می‌گویند که مدیران استان با آن ها همراهی ندارند.

تبادار با بیان اینکه باید بازنگری در امور استان بشود و اهداف بزرگ فدای اهداف کوچک نشود، افزود: برنامه‌ریزی باید سرمنشاء تمام کارهای مدیران فارس باشد و از همه فرصت‌ها برای ایجاد اشتغال در این استان بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه سالانه 540 هزار تن انگور در فارس تولید می‌شود اما یک واحد فرآوری که ارزش افزوده بالایی نسبت به انگور دارد در این استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های استان باید به خوبی بررسی شود تا از آنها بهره برد .

 وی با بیان اینکه با کمک کارشناسان باید برای هر شهرستان الگویی تعریف شود تا ظرفیت‌های بالقوه آنها به بالفعل تبدیل شود عنوان کرد: بخش گردشگری ظرفیت مناسبی در استان فارس دارد اما همین بخش کم‌ترین اعتبارات را در شهرستان‌های استان فارس دریافت می‌کند که جای تامل و بررسی دارد.

نمایش موجودیت‌ها