date_range دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۱۱:۰۰ ب.ظ

احتمال بروز سیل و کمبود آب در انگلیس

احتمال بروز سیل و کمبود آب در انگلیس
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، در حالی که از سرمای هوا در انگلیس کاسته می شود، این کشور با بروز سیل و کمبود آب روبروست.

روزنامه گاردین نوشت در پی سرمای شدید هوا و ترکیدن لوله های آبرسانی، حدود 12 هزار منزل مسکونی در جنوب شرق انگلیس، آب مصرفی ندارد.

پس از یک هفته برف و یخبندان شدید در انگلیس که با وزش توفان اِما (Emma) همراه شد، به ساکنان مناطق لندن و جنوب شرق انگلیس هشدار داده شده است به علت ترکیدن لوله های آبرسانی، کم تر آب مصرف کنند. 

شرکت های آبرسانی در انگلیس به ترمیم لوله های ترکیده آب مشغولند و صادق خان، شهردار لندن از عملکرد ضعیف مقامات این شرکت ها انتقاد کرده است. وی از شرکت اصلی آبرسانی در لندن به علت این که هنوز نتوانسته است به حدود 12 هزار خانه آب برساند، انتقاد کرده و این روش را غیر قابل قبول دانسته است. 

در دو روز اول هفته جاری، شرکت های آبرسانی با توزیع بطری های آب، به کمک مردمی رفتند که آبشان قطع شده بود. گاردین نوشت: شماری از مدارس در جنوب شرق انگلیس، امروز به علت نداشتن آب، تعطیل شده اند. 

به نوشته گاردین، امروز همچنین هشدار مبنی بر احتمال جاری شدن سیل در 38 نقطه از انگلیس صادر شد و شماری از شرکت های راه آهن، درباره احتمال اختلال در سفرهای بین شهری، هشدار دادند. اگرچه امروز دمای هوا در مناطق حنوبی انگلیس به 11 درجه سانتی گراد می رسد، هشدار هوای سرد در مناطقی همچون ارتفاعات اسکاتلند، پابرجاست.

نمایش موجودیت‌ها